78501
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Josef Křapka (77.237.138.69) --- 21. 8. 2009
Re: krmen?
>Dalších pět jsem jich koupil a nasadil abych zjistil, že kdybych si na krmení bral pivní kelímky, vydržely by možná víc.<
------------------------------------------------------------
Také jsem v roce 1985-6 nakoupil zmíněná krmítka. Pracně jsem pro ně zhotovil opláštění, nařezal sklo (zkrátka DODOS) se stejným výsledkem, který zde popisují účastníci konference. Zkrátka, měl jsem ještě náklady (práci) s jejich likvidací. Pak jsem si všim zděděného "Ukrajinského krmíta". Nakoupil jsem za 26,50 Kč tehdejší ceny plastové kontejnerky, novodurovou trubku prům. 40 mm plastovou síťovinu a vyrobil podobná krmítka, která se navíc dala přikrýt tabulkou skla. V 2004 jsem toto krmítko publikoval ve Včelařství - vyšlo to až v roce 2006. Používám je dodnes. Jediná nevýhoda je nutnost použití prázdného nástavku. Podobná krmítka z pixel (nebo piskel ?) od ryb vyrobil a používá účastník této konference Míra P. Dnes není nutné vsazovat komínek pro průlez včel. Stačí hrst sena nebo slámy. Jste ale ve styku se včalami.
Snad tento příspěvek dodá někomu inspiraci.
Zdravím JK
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 37458
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Radim Polá?ek (e-mailem) --- 21. 8. 2009
Re: krmen?
Mně připadá ještědské krmítko už vcelku překonané. Nízký nástavek shora zakryju muší silonovou síťovinou a do nástavku potom mohu dávat na cukr jakoukoliv nádobu. Můžu tam mít na míru dělanou šikmou misku z plechu či z plastu, které prázdné zapadají do sebe a které využijí na roztok většinu objemu nástavku, takže na jedno nalití je nakrmeno stejně tak jako několikalitrovou velkou misku pod květináč stejně tak jako třeba jen litrovou misku od masa ze supermarketu, když mně to takhle stačí a krmím v září nebo v říjnu. Ještědské krmítko by mělo být zabudováno v rámu, takže je mnohem neskladnější a druhé využití takového ještědského krmítka v utepleném rámu - časně na jaře dodávaní vody ohřáté plodováním včel se myslím málokdy nevyužívá. Rámky potom hodně plesniví a jak se objem ještědského krmítka zvýšil z původních 3 - 5 litrů na víc, je dobré uteplení takového krmítka dost hůře dosažitelné a drahé R. Polášek
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 37459
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - KaJi (212.77.163.102) --- 21. 8. 2009
Re: krmen?
Dnes není nutné vsazovat komínek pro průlez včel. Stačí hrst sena nebo slámy. Jste ale ve styku se včalami.
Snad tento příspěvek dodá někomu inspiraci.
--------
Nástavků a dalšího základního hardwaru mám konečně dost a letos v zimě přijde na řadu konfekce.
M.j. právě rám a v němsíto. Pro víc účelů, uskladnění souší, chci vyzkoušet jako mezidno (to mě docela zajímá) a taky jako víko, abych skrz to mohl nalévat roztok. Jako Mirek zelený do rámkových i do kontejnerů.
Takže už na mě nebudou startovat.
Jinak kontejnery atd, to funguje na silná včelstva za tepla,
pak rámková krmítka pro malá a skutečně by se šiklo něco na strop pro 1N oddělky, co nenaruší tepelný režim a nezabírá v nástavku místo.
Tam experimentuji krmením husím krkem co vede z očka nástavku do kanystru. Ale to tak funguje, když je venku teplo. Teď už moc ne, roztok je studený a včely křehnou.
V husím krku je třeba mít provázek, obinadlo, atd aby po tom lezly, dole ucpávku, aby pak při dobrání nevylezly do kanystru. Zatím to řeší kus molytanu.
Vrátil jsem se k tom po letech, když jsem s tím experimentoval a asi tudy povede cesta - ale to je hlavně pro krmení - podněcování oddělků.
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 37460
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu