78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- KaJi (212.77.163.102) --- 15. 6. 2009
Re: ometání včel
Jan Šaroch:
Výkluzy jsem zavrhnul - vychladnutí medu
------
Výkluzy jsem používal, a přestal jsme ze dvou důvodů - hlavně nejsem pánem svého času, takže nemůžu zaručit, že když je nasadím, tak druhý den ráno vytáčím,
Potom to že se musí machrovat dvakrát se včelama a
hlavně to, že mi to jde i bez nich. V době snůšky se v nástavcích na zavíčkovaném medu zdržuje minimum včel.
Průšvih v případěš výkluzů byl, když tam člověk v době bez snůšky nechal mezeru, zbytek včel medník neubránil. A bylo po práci.
Vychladutí medu jsem nijak nepocítil jako problém - Langstroth 45*23cm.
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 36187
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Josef Kala (e-mailem) --- 15. 6. 2009
RE: ometání včel
Opravuji: sedmá věta měla být: A chtělo by to pomocníka..... J.Kala
-----Original Message----- From: vcely-bounces/=/v.or.cz [mailto:vcely-bounces/=/v.or.cz] On Behalf Of KaJi Sent: Monday, June 15, 2009 11:31 AM To: Včelařský mailing list Subject: Re: ometání včel
Jan Šaroch: Výkluzy jsem zavrhnul - vychladnutí medu ------
Výkluzy jsem používal, a přestal jsme ze dvou důvodů - hlavně nejsem pánem svého času, takže nemůžu zaručit, že když je nasadím, tak druhý den ráno vytáčím, Potom to že se musí machrovat dvakrát se včelama a hlavně to, že mi to jde i bez nich. V době snůšky se v nástavcích na zavíčkovaném medu zdržuje minimum včel.
Průšvih v případěš výkluzů byl, když tam člověk v době bez snůšky nechal mezeru, zbytek včel medník neubránil. A bylo po práci.
Vychladutí medu jsem nijak nepocítil jako problém - Langstroth 45*23cm.
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 36189
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu