77625

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (90.176.186.153) --- 16. 1. 2009
Re: Zimování oddělků v nízkých nástavcích Langstroth 44,8 x 15,9

Třeštík:
Co se týká výšky podmetu, nevím. Přestože řada diskutujících považuje 2cm za
optimální, zdá se mi, že 2cm je málo.
----------
Souhlas.
Já měl narychlo bastlená nízká dna 25mm, ale vzadu jsem měl přes pruh cca 10cm pletiva. Aby se vzduch mohl točit- proudit a podložka na měl tam nechávala po obvodu cca 3cm pruh. To stačilo a s vlhkem nebyl problém, vpředu bylo jen česno s klínem asi 10cm2 plochy. A očko. A stačilo to aby v úlech i s normálnmími včelstvy nebylo moc vlhko. I když vadí spíše plíseń než vlhkost Hlavně v období co teď přichází je podle mě přiměřená vlhkost vítána. Plodování.

A když jsem zimoval na stejných manipulačních dnech bez pletiva, už byly problémy. U nás navíc sníh zacpává česna, a tak spodní větrání je k nezaplacení.

Je to možné řešit stejně jak př. Jindra. Já to letos napodobuji (i z jiných důvodů)- dát dolů prázdný nízký nástavek. Chci jít tímto směrem dál a spodní nástavek nechat na volnou stavbu a pyl. (pro včely i pro mě)

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33512


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu