76360

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (88.103.157.154) --- 3. 8. 2008
Re: Loupež včelami

Všechny zásoby jsou už pryč. Nevím co dále dělat. Jedna se o 3 oddělky s mládymi matkami
------
Zavřel bych česno, otevřel větrání. Pokud to úl nemá, zavřel bych ho sítem proti mouchám. Sebral bych nějakým včelám rámek/ky se zásobami a oklepal z nich včely! A bez včel(!) bych jej přidal oddělkům. Do prázdné souše z oddělku bych ve vodorovné poloze nalil z láhve vodu a dal bych to včelám - dodal bych jim vodu.
Podle možností bych včely buď - dal na pár dní do sklepa, nebo přendal na stinné místo.
Venku bych na ně položil namočený hadr - chlazení a taky to odradí slídilky.

---
Upozornění: Zkušenosti s tím nemám, protože mě to potkávalo jen v začátcích. :-)
Od té doby tomu čelím tím, že slabá/nová včelstva nemají otevřené česno, ale očko - lépe se jim hájí, mají větrání ve spod.

Navíc mám kliku v tom, že tady máme stále nějakou snůšku.
Ale minulý týden jsem se přesvědčil na svém novém stanovišti v intenzívně zemědělské krajiině, že je to k nezaplacení. Co se tam dělo večer při krmení jsem v červenci ještě nezažil. Měl jsem docela obavy když jsem tam po týdnu šel. (beze ztráty).

Takže tohle je jedna z věcí, kdy skutečně záleží na místních podmínkách. Hlavně tam bych uvítal asi rámková krmítka, protože taková udělátka (lahve nad strop, nástavek a do něj kontejner s 15litry roztoku,..), co používáme tady by tam asi způsobily docela rozruch.

A na příští rok bych doporučil kromě dobrého hardware dělat oddělky dřív a krmit, krmit a krmit hned jak začne matka klást. Aby už se pak nemusely tolik krmit.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 30882


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(213.192.2.142) --- 4. 8. 2008
Re: Loupež včelami

Když už se to stalo, takhle je stačí zavřít na jeden až dva dny a včely se srovnají. Pak otevřít očko, nebo česno na jednu včelu.
Tonda
>Zavřel bych česno, otevřel větrání. Pokud to úl nemá, zavřel bych ho sítem proti mouchám. Sebral bych nějakým včelám rámek/ky se zásobami a oklepal z nich včely! A bez včel(!) bych jej přidal oddělkům. Do prázdné souše z oddělku bych ve vodorovné poloze nalil z láhve vodu a dal bych to včelám - dodal bych jim vodu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 30894


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu