78433
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Radim Polášek (e-mailem) --- 18. 6. 2008
Re: Re:r?mky - hoffman ?i klasick? s mezerniky?
No, spodní mezerníky jsou vlastně stejně k ničemu i při včelaření v zadovácích. Kdo nemá přesné rámky, případně nečistí drážky, ve kterých rámky visí, jednotlivé rámky mohou potom viset různě šikmo a dole mohou být bez spodních mezerníků buď moc blízko nebo moc daleko od sebe, i když nahoře to je v pořádku. Spodní mezerníky se ale hlavně uplatní podle mně při kočování, kdy zamezí tomu, že se otřesy horní loučka v drážce uvolní z zatmelení a spodky rámků potom mlátí o sebe a ničí včely.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: <Josef.Mensik/=/seznam.cz> To: "Včelařská konference" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Tuesday, June 17, 2008 6:10 PM Subject: Re: Re:r?mky - hoffman ?i klasick? s mezerniky?
spodní mezerníky na rámku jsou při nástavkovém včelaření jen na obtíž já jež vůbec na rámky nedávám dříve jem je přemístil kvůli radiárnímu medometu na boční loučky a dnes již mám mezerníky jen na horní loučce
Pepan
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 30026
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Aleš (193.85.238.34) --- 18. 6. 2008
Re: Re:r?mky - hoffman ?i klasick? s mezerniky?
Pozorně to sleduji, ale poradit nedovedu. Vše má své pro i proti. Mezerníky když se blbě umístí (např. horní loučka) mi dělali problém v medníku při medobraní, kdy drásaly sousední plást a pak z toho tekl med. A v plodišti se často zasekávaly.
Před 4 roky jsem přešel na Hoffmanky. Zpočátku dobrý, ale již po dvou letech byly některá plecka tak zatmelená, že se buď plásty jen těžko vešly do nástavku, nebo z jara, kdy je po krajích nástavku propolis studený a tuhý mi šly ven jen horní loučky.
Loni v zimě jsem u všech cca 500 uskladněných souší rozpěrákem oškrábnul plecka - ale to mi nepřipadá moc efektivní.
Takže uvažuji o poslední možnosti - tj. hřebeny.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 30028
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Tomáš Heřman (e-mailem) --- 18. 6. 2008
Re: Re:r?mky - hoffman ?i klasick? s mezerniky?
To sem bral jako pozitivum ze ziskam propolis a nedoslo to u me za 3 sezony tak daleko abych mel problem ramky roztrhnout, ale je pravda ze vrstvicka propolisu je stale vetsi a lepi vic a vic :-) No mozna za cas treba zmenim nazor :-)) Chce to asi delat stykove plochy co nejkratsi ... A asi byt dusledny a prisouvat co nejvic ramky k sobe - nenechavat moc prostoru na tmeleni --- jasne jen teorie od stolu :-)
T.H.
> Pozorně to sleduji, ale poradit nedovedu. Vše má své pro i proti. Mezerníky > když se blbě umístí (např. horní loučka) mi dělali problém v medníku při > medobraní, kdy drásaly sousední plást a pak z toho tekl med. A v plodišti > se často zasekávaly. > Před 4 roky jsem přešel na Hoffmanky. Zpočátku dobrý, ale již po dvou > letech byly některá plecka tak zatmelená, že se buď plásty jen těžko vešly > do nástavku, nebo z jara, kdy je po krajích nástavku propolis studený a > tuhý mi šly ven jen horní loučky. > Loni v zimě jsem u všech cca 500 uskladněných souší rozpěrákem oškrábnul > plecka - ale to mi nepřipadá moc efektivní. > Takže uvažuji o poslední možnosti - tj. hřebeny. > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 30029
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu