77684

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Tomáš Heřman (e-mailem) --- 26. 5. 2008
Re:přelarvování na vodu


Při použitímateří kašičky je ta výhoda, že
> larvička lépe sklouzne ze lžičky na dno misky kašička je více vazká než
> voda.- Přeji hezké chvíle strávené u včel. Gusta
>
Se sundanim larvicek ze lzicky jsem mel problem (plastova lzicka za par Kc), pak jsem se byl podivat u profika a misto lzicky pouzival obycejne paratko z restaurace - kuzelova spicka. Vyzkousel jsem a opravdu vyborny, hrot je potreba mit stale vlhky - slinit.


Jeste dotaz - matky si davaji na cas s lihnutim, meli se lihnout v sobotu, polovina se vylihla v nedeli a druha jeste vcera nebyla venku. Myslim, ze to je tim ochlazenim (nebo jsem pouzil moc mlade larvicky). Skolkoval jsem je ve ctvrtek a to byla docela kosa :-(

Myslite, ze pozdnejsi lihnuti muze mit vliv na kvalitu matek?

Diky
T.H.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29709


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Stonjek (90.183.70.9) --- 26. 5. 2008
Re: přelarvování na vodu

Se sklouzáváním larviček jsem měl ty samé problémy.Shrnování larviček u čínské lžičky je hrozně humpolácké. Stačí seříznout pružný jazýček a zmenšit šířku a jde to dobře. Teď nejraději larvím stýblem trávy, Konec zalamovacím nožem seříznu a upravím kožovitý jazíček na vyhovující velikost. Pak jazýček ohnu do pravého úhlu a chvíli podržím a on si nějaký čas to pamatuje. Jde to pak jedna báseň. Ale ani do ostré špičky špejle není špatná. Na třetí místo bych dal čínskou přelarvovací lžičku. S dalšími mě to nijak dobře nešlo. Stýblo je potřeba zasadit do dřevěného držátka. No a na závěr: vynikající pomůcka pro "dioptrie" je včelařská lupa od WWW. Sagitta.cz. Zašlou vám ji za necelých 600 Kč. Jakmile ji jednou nasadíte je vám jasné, že larvit, počítat roztoče, hledat matky apod. múže i slepec. Schováte ji i pod klobouk.
Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29712


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu