78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


vlasta (193.165.73.36) --- 11. 4. 2008
Ořešák vlašský

Na chalupě máme dva vrostlé ořešáky. Tu reportáž o tom že pod ořešáky se nezdržujou komáři a mouchy jsem v televizi viděl také.
V letních měsících jsem se zaměřil na to v jaké míře se komáři a mouchy shromažďují pod ořešáky. Po dvouletém sledování jsem nezpozoroval žádných negativních účinků ořešáku na létající hmyz. Prostě jsou na hmyz neškodné. Dokonce pod jeden ořešák umisťuji v sezóně oddělky.
Na jedné exkurzi u polských včelařů jsem u jednoho včelaře viděl že plásty uskladněné ve skříni prokládal listy ořešáku. Prý to odpuzuje motýlici. Tuto techniku jsem vyzkoušel minulý rok na podzim. Byl jsem nemile rozčarován – motýlice nejen že napadla plásty ale dokonce i lezla po listech ořešáku.
Můj závěr je že ořešák je pro naše včelky neškodný a pro naše rodinné příslušníky velice prospěšný, neboť vánoční pečivo s ořechy je velice chutné.
S pozdravem Vlasta

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28881


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu