78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (194.138.39.56) --- 19. 3. 2008
Re: vyroba ulu

Radim
V dnešní době se klade důraz na co nejsilnější včelstvo.
----
A k dalším mám pár poznámek o nejdenoznačném světě brouků, lidí a včel.

Ano, v současnosti je zájem o silná včelstva, ale to vůbec neznamená že o nejplodnější. Vitalita, zdraví (hygiena, desinfekce), dlouhověkost, atd.

Z hlediska nákazové situace je možná problematické sjednocení rámkových měr.

Langstroth do medometu. Jednoduché řešení, podložit šrouby na koši pod traverzou s pohonem, pokud se jedná o malý rozdíl, nebo udělat díry pro "uši" do dna koše, tam bývá vůle, nebo udělat první krok k novému medometu a nechat si udělat nový koš. Stávající koše zadržují v ohybech plechů med a moho způsobit přenos spor MVP na jiné souše. Málo prvaděpodobné ale možné. Určitě se špatně čistí.

Adamec jako český standard.Možná, ale ne norma. Nemá na rozdíl od Optimalu, Langstrotu Euro/USA výkres.

Optimal/Langstroth - půdorys čtverec/obdélník.
Z hlediska včel to asi nemá význam, pokud chci mít úly v řadě a přistupovat k nim zezadu, asi je dobrý čtverec, protože si můžu dát včely na teplou stavbu - chov matek atd. diskuze Teplá/studená ztrácí zasítovaným dnem význam.

Pokud chci udělat něco pro včely,a nemít je na jednom společném místě ale trochu přirozeněji rozptýlené, a mít po dvojicích, či čtveřicích na paletách atd. tak je to jedno, spíše však Lang. protože spíše rozpažím než předpažím.

Líbí se mi. Jsou nádherné přesně vyrobené úly, jak skříňky do obýváku.
Ale bude mi je líto vyhodit, nevím jestli se donutímn je desinfikovat. Vyhodit ? - byly drahé a jsou stále pěkné, určuitě vydrží i 30let.
Laciný, levný, nepříliš trvanlivý nástavek jednak neláká zloděje, jednak mě sám donutí k obnově. A včely spíše ocení, než pěkný nástavek na věčné časy.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28230


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu