78171

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

G.Pazderka (e-mailem) --- 6. 3. 2008
Leciva a leceni proti VD ve svete

vorja: >Tyto alternativní prostředky musíme znát. Musíme vědět, které to jsou, jakou mají účinnost a kdy je použít. K tomu by mohla být nápomocná i táto konference.<
......

Je zcela jisté, že až tak velký zájem natom lidé z různých s.r.o., kteří jsou výrobci léčiv nemají. Např. počítal jsem jak bych byl natom s amitrazem a už při koupi 1l nemusím vůbec shánět dotace, protože zkrátka je to tak levné! ZO by měly zpozornět, protože je to určité odlehčení jejich administrativní práce, z které nakonec má zisk někdo jiný.


Ale aby to nebylo jen takové pravdivé a holé. Našel jsem zajímavý hodnotící zdroj s mnoha dalšími (i ceny) ohledně léčiv a alternativ (rostliný olej a tp. oleje) a dal jsem to i na svůj web. Stojí zato vědět jak si jinde ve světě stojí. (je to v angličtině)





Původní odkaz: http://www.biosecurity.govt.nz/pests-diseases/animals/varroa/paper/varroa-treatment-options.htm

... a abych to pořád nemusel hledat, tak jsem to přidal do archívu a zveřejnil na:

http://vindex.ic.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=852:celkove-zhodnoceni-lecebnych-prostredku-a-postupu-v-boji-proti-varoaze-na-novem-zelande&catid=61:odborne-publikace&Itemid=56

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27846


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (80.78.146.248) --- 7. 3. 2008
Re: Leciva a leceni proti VD ve svete

Léčení varoa je optimální v době, kdy počet včel je na vrcholu nebo začíná právě klesat. To je u nás v červenci. problém je v tom, že dneska oficiálně není čím léčit v době, kdy jsou ve včelách zásoby k vytočení. Chemickými léčivy to jednoznačně nejde, kyselina mravenčí ten med okyseluje. Takže kvůli léčení varaózou přijde vniveč snůška v části července, případně v srpnu.To jsou právě obvykle ty nejkvalitnější medy. Jedině že by se léčilo proti našim předpisům Gabonem PA92,který by medným zásobám neměl vadit, u Gabonu PA 92 vychází, že při aplikaci podle návodu nejsou ve vosku ani medu měřitelná rezidua. Přesto bylo úplně nesmyslně povoleno léčit Gabonem PA 92 jen v době po snůšce.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27854


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu