78697
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Josef ©amalík --- 4. 4. 2003
Cimuří, falce a podobně...
Ahoj,
ještě se vrátím k tématu výroby nástavků. Psali jste o tom, zda požívat ke spojování cimbuří, polodrážky nebo třeba jen na tupo. S tím podle mého názoru souvisí i to, zda používat ofalcované nástavky či bez falců. Nevím jaké míte možnosti při výrobě nástavků vy, já osobně mám pouze cirkulárku s možností nastení hloubky prořezu a omezeně hoblovku. Pokud budu vyrábět nástavky ofalcované, není absolutní přesnost až tak důležitá, protože i nekolikamilimetrové nepřesnosti se falcem schovají. Jak to ale je bez falců? Vyráběl jsem nástavky moderní, tedy tenkostěné, neofalcované. Spojil jsem je pouze na tupo, uvidíme kolik sezon takto vydrží. Ovšem nejvíce práce mi dalo, aby se nástavky nekolébaly, aby po celém obvodu na sebe dobře přiléhaly. Toto mi dělá mnohem větší starosti než samotný spoj... A pokud bude dřevo pracovat, bude mě zajímat nejen rozšklebení spoje, ale i mezera mezi nástavky. Máte na to nějakou vychytávku?
Ať už je konečně jaro nejen podle kalendáře všem přeje
jose
avast! (VPS 1.4.2003): zprava neobsahuje virus
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 2674
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu