78082

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (88.103.157.154) --- 30. 9. 2007
Re: Gabon

Gabon od poloviny července do srpna. Zároveň jsme slyšeli radu : Když vám veterinář nechce napsat Gabon- protože je možná ještě snůška , musíte svůj požadavek podpořit měřením na stanovišti.
--------------
Takové hraběcí rady nechápu.
Jestli vyhláška SVS vydaná v únoru nařizuje aplikaci Gabonu, tak snad mi to musí napsat včas, bez ohledu na snůšku. Do včel se nedává recept, ale Gabon. Jeho objednání, distribuce atd. snad zabere nějaký čas.
A třeba do oddělků, vyrojených včelstev, usazených rojů atd to snad můžu dávat i když je snůška. Většinou se z toho med netočí.
Takže tam kde je na to vyhláška SVS by podle mě mělo být samozřejmé, že Gabony se objednají v květnu. A pro mě za mě, ať jsou schovaný u někoho - třeba nákazovýho ref.
Když už mám kritický spad, pokud to někdo sleduje, tak je zbytečná ztráta času v té chvíli to teprve začít objednávat.

Vyburcovat výbor, sehnat OV, pak štempl, pak to objednat a rozdat. Nejmíň jedna generace včel v háji.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25137


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Pepík (81.0.194.126) --- 30. 9. 2007
Re: Gabon

Přesně tak.U nás to bylo následovně,Gabon jsme předepsaný něměli jarní přeléčení dělalo pouze 25% stanovišť.Přesně 8.7. volal jeden včelař,že pozoruje spady od 50 do 80 roztočů.Moje výsledky byli obdobné,vyzval jsem další včelaře na které je trochu spolehnutí ať udělají testík na spad. Znáte to, někteří měli podobné výsledky a co jiného pospíchli s Formidolem.Někteří jiní měli pořádek a čisto 1 až 3 na včelstvo.Ti už teď mají opravdu čisto nebo téměř čisto./z 15 zbylo 5 /Po tomto zjištění jsem chtěl po veterináři Gabon.Nedal ho byla snůška.V polovině srpna byla situace už vážná a veterinář podepsal Gabon.Ing.Veselý už si nebyl jist zda se povede něco zachránit,ale řekl pokuste se když bude dobrý podzim tak se to zlepší,v opačném případě vám včelaři vynadají co to stálo peněz a výsledek žádný.Mohu konstatovat,že výsledek je celkem uspokojivý.Podařilo se lecos zachránit a když to porovnám se sousedními organizacemi a jejich neoficialními výsledky je to dobré.Dokonce a to bych vyzvednul,přišla mě děkovná SMSka od včelaře který má část u naší ZO a větší část u sousední ZO a tam mu padlo 10 z 15 a v naší ZO jen 1 z 10.Poděkoval mi za starost a opatření Gabonu a tím záchranu mnoha včelstev.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25138


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Eman (77.236.212.66) --- 30. 9. 2007
Re: Gabon

Uhodil jsi hřebíček. Sám jsem ještě neslyšel o případu, že někdo v létě běhá za veterinářem, že má hodně roztočů, aby mu předepsal Gabon. Nevěřím tomu. Podle mne je přechod účinné látky do plástů a úlu ze všech chemických metod (fumigace, nátěr) nejmenší. Letní včely to nosí na nožičkách a v chlupech a pak skončí venku. Zimní dlouhověké včely se líhnou a většinou se flákají. U nás se poslední roky nespekuluje a používáme Gabon pravidelně a funguje. Na okrese si udělám menší rezervu a nevyužitou ji převedu do dalšího roku. Vždy se ukáže, že některá ZO to neodhadla. Řeči o ceně už ani nevnímám, nemám na to slov.

O možném opětovném použití Gabonu další rok jsem slyšel od ing.Veselého z Dolu, ale u nás to nepraktikujeme. Začali jsme pásky od včelařů vybírat. Myslím, že šetřit by se mělo na jiných místech.

Roje, které nevytáčíme, se mohou bez plodu i fumigovat po usazení do úlu.

-------------------------------------
Karel:
Takové hraběcí rady nechápu.
Jestli vyhláška SVS vydaná v únoru nařizuje aplikaci Gabonu, tak snad mi to musí napsat včas, bez ohledu na snůšku. Do včel se nedává recept, ale Gabon. Jeho objednání, distribuce atd. snad zabere nějaký čas...........

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25139


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Janus (85.70.140.235) --- 17. 2. 2008
Re: Gabon

Kolikrát za rok je vhodné použití formidolu a kdy je nejúčinnější?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27425


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu