78242

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


M. Václavek (85.132.169.34) --- 23. 9. 2007
Re: GABON

Teoreticky by šlo použít Gabon i v září či v říjnu, pokud by bylo tzv. ,,babí léto,,.
Gabon funguje na principu kontaktu. Nejprve dojde ke ,,kontaminaci,, jednotlivých včel dotýkajících se pásku. Tyto ,,kontaminované,, včely přenášejí účinnou látku přípravku na další včely ( opět dotykem ). Roztoči z plodových buněk jsou postihováni po vyběhnutí včel z buněk při kontaktu s ,,kontaminovanými,, včelami.
Pokud-li se pásky nacházejí mimo centrum sediska, kde jsou obklopeny včelami 24 hodin denně, dochází ke snížení účinnosti. Pokud-li jsou včely semknuty do chumáče, je pohyb jednotlivých včel v rámci včelstva velmi omezen, tedy i rozšiřování účinné látky je velmi omezeno a účinnost léčení je minimální.
Teoreticky lze Gabon použít jak v podletí tak i na podzim, ať je či není ve včelstvu plod. Důležité je, aby bylo teplo, jinak léčení nemá smysl. Nicméně musíme si uvědomit, že podzimní léčení již nezachrání zimní generaci včel, je-li včelstvo roztočem varroa nadměrně napadeno.

S pozdravem...M. Václavek
Racionalizaci zdar!!!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25095


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu