78006

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Antonín Podhájecký (82.99.163.242) --- 5. 9. 2007
Re: Nadmerný pocet roztocu letos

Proto jsem to psal, že patří mezi plod a ne do medníku a to je právě problém u obsluhy hodně včelstev. Vybrat jeden rámek u vyššího počtu včelstev je taky problém. Nevím, kam bych je dal a je to moc pracné. Musel by se vybrat ve dvou až třech nástavcích. To by byla na stanovišti spoušť. U nás se doporučuje roztáhnout rámky a udělat mezeru. To znamená 2x v plodišti. Na začátku a na konci plodiště. Pak by včely při krmení rozšířily buňky se zásobama a rámky by nešly dát zpátky.
Před krmením gabony použít taky nejdou. Podle nařízení se musí dávat hned po vytočení. U mne je to v polovině července,(7 měsíc), a být tam zhruba měsíc. Krmil bych pak nejdřív v polovině 8 měsíce. Je daný dokonce termín, kdy se má gabon vkládat a to je myslím od začátku 7 měsíce. To už ani nestíhám.
Tonda

>Pán Podhájecký, gabon patrí len do plodiska medzi plod! Keď ho dávate do medníka ku medu, je to hlúposť. Keď vyberiete jeden rámik z plodiska a gabon dáte do rozšírenej uličky, tak vám včely gabon nepritmelia a vyťahuje sa ľahko a nemáte s tým také problémy o ktorých píšete.Gabon treba použiť včas-ešte pred kŕmením. Ináč Vám včely v rozšírených uličkách rozšíria plásty a potom je problém vrátiť do úľa ten vybratý rámik. Pred kŕmením treba gabon z úľa vybrať a usporiadať plásty, aby ich včely nenadstavovali.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24869


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu