77994

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 5. 9. 2007
Re: Nadmerný pocet roztocu letos

Podhájecký:
>Chtělo by vymyslet jednodušší a rychlejší vkládání léčiva do včelstva, aby ho včelaři ochotně a dobře prováděli. <
......
Myslím si, že by bylo vhodné zavést zimní finální ošetření aerosolem ZO jako povinné. A to hlavně kvůli několika menším včelařům, kteří když vyberou med a vytočí, skončila proně práce u včel. Kvůli obavě z infekčních chorob vyrobit pro každého včelaře koncovku (hubice).


Já si myslím, že aplikace aerosolem řeší hodně. Svaz a SZIF dává na vybavení dotaci a jestli je někde výchozí cena mezi 6-8 tisíci na vybavení po návratu dotací, tak bych doporučil všem SVS, kde je stabilní problém s varoázou nařídit aerosol povinně.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24866


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Antonín Podhájecký (82.99.163.242) --- 5. 9. 2007
Re: Nadmerný pocet roztocu letos

V naší ZO ho máme každoročně povinné. Máme svůj přístroj a léčit jezdím sám, takže spolehlivě všechny přeléčím. Stejně máme kolem deseti včelařů, kteří překročí 3 roztoče. Na jaře jsem si svoje dobrovolně přeléčil znovu nátěrem a fumigací, přestože jsem nemusel. Na doporučení VÚ DOL. Teď mám podložku od broučků stejně červenou.
Tonda

>Myslím si, že by bylo vhodné zavést zimní finální ošetření aerosolem ZO jako povinné. A to hlavně kvůli několika menším včelařům, kteří když vyberou med a vytočí, skončila proně práce u včel. Kvůli obavě z infekčních chorob vyrobit pro každého včelaře koncovku (hubice).

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24871


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu