75991

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.1.251) --- 24. 8. 2007
Re: javorovy med

Javor mléč kvete v druhé polovině dubna před rozkvětem ovocných stromů. Opravdu už to někdo umí na začátku května vytočit?
Jinak my jsme měli na lesním stanovišti ještě někdy před 30 lety téměř čistý javorový med z javoru klenu. Na začátku května byla na tom stanovišti snůška z takové desítky stromů třešně ptačí a pak tam byla kromě javorů do poloviny června jen nějaká snůška z luk. V okruhu 500 metrů bylo asi 10 - 15 nejméně stoletých javorů klenů a z těchto stromů větrem roznášenými semeny vyrostlo tak na 50, možná i 100 tehdy kvetoucích 20 let a více starých javorů klenů. Byla to tehdy pravidelná každoroční první snůška vytáčená na začátku června před malinami a obsahovala tak 80 - 90 % medu z javorů klenů. Pokud nebyla v okolí řepka, to pak byl med "zaneřáděný" odlišným řepkovým medem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24628


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
emilkamilka (88.100.95.205) --- 24. 8. 2007
Re: javorovy med

Kalendář nám ukazuje,že zítra je svátek Radima.
Tedy Radime,je zapotřebí Ti popřát k Tvému svátku všechno nejlepší,hodně zdraví a aby Ti ten Tvůj elán i nadále vydržel a aby se Ti i včely dařily.Jinak Ti přeji vše OK.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24629


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu