76367

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 9. 8. 2007
Re: Mot?lice

F. Škrob:>Ostatně jak vypadají plásty po zimování v průvanu v nástavcích umístěných venku? Nejsou moc zaprášené?<

.....
Dávat mezistěny není blbost. Jestli tedy nemáte své včely na přímém slunci a navíc bez dostatečné vrchní tepelné izolace, kdy se potom hodně včelařů diví, že se jim nějak hooodně bortí nové dílo. Nebo jsou i jakési předsudky o tom, že včelstvo nestihne donesenou sladinu někam uskladnit. To je jasné, když nemají co "vytáhnout" jako mezistěnu.(ony určitě nosí 24 hodin denně a nemají čas stavitelky vůbec stavět ;-) ) ...

Tak jak jsem napsal, rámky odvezu, skoro všechny vyvařím. Bílých zbyde z dovezených tak asi 10% a ty jdou do obytné suché místnosti (určena už nějakou dobu ke skladování materiálu - nástavků s rámky od konce sezony do začátku), která je potažena po zemi čistou folií kvůli zašlapávání vosku a propolisu, který umí spadnout.

Žádné podstavování hranoly. K nim potom přibudou další vydezinfikované nástavky s rámky. Žádný průvan. Kdo to nezkusí a nemíchá čistě bílé s byť jednou zaplodovanýma, tak nepochopí. Žádná chemie, prakticky to chce jen suchou místnost a navíc motýlice má utrum, prostě bez košilek se ani dostatečně nevyvine.(=znovu učebnicová látka)

http://www.vcely.or.cz/konference.pl?from=24135&visible=0&type=nointro+nostatus+noform

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24232


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Vojtěch (85.13.78.3) --- 9. 8. 2007
Re: Mot?lice


Každý včelař to řeší svým způsobem. Tyto starosti nám odpadají, protože do 10 včelstev nemáme ani jednu souš mimo úl. Včely si to uhlídají a nemusí být souše v prostředí , které je může ovlivnit či poškodit .Potom je včelař dává do úlu a vytáčí z nich med. Jsou metody i moderní např. chladící boxy a jiné, které určitě kvalitu zachovají, ale je to prostor, náklady , čas atd.

B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24233


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
M. Václavek (213.29.160.5) --- 9. 8. 2007
Re: Mot?lice

Včelaři podceňují stavební pud včelstva. Nedostatečné uspokojení stavebního pudu podporuje vznik rojové nálady! Jediný problém může vzniknou při nárazové snůšce, kdy včely nestihnou medník vystavět a včely budou nuceny ukládat med do plodiště a omezit matku v kladení. Toto nebezpečí je spíše záležitostí silnějších včelstev. Slabá včelstva na jaře silně plodují ( k počtu včel ) a velkou většinu medu ,,proplodují,, ( spotřebují na výchovu plodu ).
Viz Farrarův diagram.
S pozdravem...M. Václavek
RACIONALIZACI ZDAR!!!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24235


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu