78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.222) --- 16. 5. 2007
Re: krmeni z kbeliku

Včely neodoberajú cukrový roztok (teraz je najlepší pomer 1:1) preto, lebo jednoducho nevedia nájsť zdroj potravy. K tomu napomáha i prínos nektáru z vonku. Ja osobne vedierko-kbelík neobľubujem, má šikmé a vysoké steny. V takýchto prípadoch je lepšia nádoba na podanie roztoku nízka npr. tanier pod kvetináč s kvetmi- kytky. Tie majú steny tak 3cm vysoké, do ktorých jev hodné dať drevený rošt a položiť rovno na rámiky. teraz nie je potrebné žiadne uteplenie. Skôr ma prekvapuje, že včelám ponúkate teraz roztok, keď príroda dáva dostatok nektáru aj na stavbu MS. Skôr si myslím, že tie včelstvá nie sú dostatočne silne, no ale môžem sa mýliť. Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22746


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
zdenek (82.100.43.4) --- 20. 5. 2007
Re: krmeni z kbeliku

Děkuji za názory na krmení z kbelíku i jinak. Nezbývá mi než dále zkoušet. Ono, když budu v srpnu krmit naostro, nemohu si dovolit, aby to nefungovalo.
Pokud jde o ta víčka, problém je jednak ve skladování sklenic, jednak v jejich ucpávání. Při větším počtu úlů tyto problémy rostou.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22783


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu