78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazení
- Dalibor (85.207.126.145) --- 15. 5. 2007
MEZISTENY
včelařim v tachovakach prvnim rokem a zajimalo by mne kam z nadstavkem s mezisteamy dal jsem ho dolu a přijde my že se jim moc nechce stavet dal sem krici ramky a jedem s ploden je tomu 5 dni dnes sem kontroval a kolem plodoveho plastu mirne naznaky stavby. včelstva maji po 4 N a spoutu zavřeneho plodu tak se ptam jestly je ten zakrok v pořadku nebo mam N uspořadat jinak .mislel jsem že včely stavi dolu nemam moc skušenosti uvitam každu radu DIKY
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 22725
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Milan Čáp (e-mailem) --- 15. 5. 2007
Re: MEZISTENY
Podle mých zkušeností stavějí nejlépe těsně nad plodištěm a okolo něj - chtějí ho mít kompatkní a zásoby v dosahu. Dole stavějí o poznání hůř, výrazněji stavět dole by asi začaly, kdyby je shora tlačil med a musely se posouvat s plodištěm dolu.
Milan Čáp
Dalibor napsal(a):
>včelařim v tachovakach prvnim rokem a zajimalo by mne kam z nadstavkem s >mezisteamy dal jsem ho dolu a přijde my že se jim moc nechce stavet dal sem >krici ramky a jedem s ploden je tomu 5 dni dnes sem kontroval a kolem >plodoveho plastu mirne naznaky stavby. včelstva maji po 4 N a spoutu >zavřeneho plodu tak se ptam jestly je ten zakrok v pořadku nebo mam N >uspořadat jinak .mislel jsem že včely stavi dolu nemam moc skušenosti >uvitam každu radu DIKY > > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 22727
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - cvanha (217.112.164.181) --- 16. 5. 2007
Re: MEZISTENY
Nastavek s mezistenami podstavuju pouze v pripade, ze si nejsem v nejblizsich dnech jisty pocasim (pokud vcely zvladaji prostor, a je nejaka snuska, tak je nastavek za 7 az 10 dni postaveny a matka v nem klade) a nebo vcely jeste prostor neovladaji a musim na dyl nez tyden odcestovat. Jinak nastavek s mezistenami nadstavuji nad plod (vetsinou jako druhy s hora). Ale podle mne uz's nejlepsi prilezitost prosvihl (ale to zalezi na lokalnich podminkach), prvni nastavek s mezistenami davam na zacatku kvetu svestek a v soucasne dobe uz ma vetsina vcelstev postavene nastavky 2.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 22749
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu