78289

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (80.78.146.242) --- 13. 5. 2007
Re: výkup medu

>Končí řepka a nastal čas vytáčení.Má už někdo informaci kolik bude platit monopolní výkupce za letošní první řepkový med ? Jak dlouho mu ta cena vydrží ? Nehlaste se všichni,díky.<

Monopolů je po Evropě víc. V České republice také není jen jeden. Monopoly mají dnes na výběr a med s původem od českého včelaře není v Evropě nenahraditelný.

Vážený Života Karle, proč se nezeptáte těch monopolů osobně? Psát umíte a předpokládám, že umíte i vytočit telefonní číslo a zavolat. Já zjistil, že je u jednoho z nich je cena ve výkupu 28,-/kg a s nikým tady to moc, až na vyjímky, nehlo.

Ve svazové moravské kotlině (Obora)na dotaz na ceny neodpověděli. Potom mi došel kredit a to mě dostalo nejvíc.
...

Vlastně počítejte s tím, že medu je jak s....k. Jestli jste malovčelař, dělejte to jako koníčka a počítejte, že včelařství je zábava a ne obchod. To znamená, že do koníčka se většinou peníze jen cpou a ne aby vydělával.

Výdělek k přežití očekávám já jako velkovčelař.

Proč nekonkurujete ostatním včelařům a neprodáte si ho sám? :-);-) Nebo také odvozujete ceny od výkupních? Dám Vám tip. Jestli jste členem ČSV, tak si vyhledejte dalšího monopola, kterého si určil Cech a vedení ČSV to posvětilo a schválilo. Měla mu z toho kápnout balící linka, takže by také mohl nějaký to kilo letos pro svůj obchod potřebovat.

S pozdravem G.Pazderka

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22684


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu