- Radim Polá?ek (e-mailem) --- 27. 4. 2007
Re: Stroj na mezisteny nebo Australii pro torzo CSV?
Existuje poměrně dost lidí alergických na antibiotika. Svého času jedna moje kolegyně mohla dostat každé antibiotikum jen jednou, podruhé by následovala prudká alergická reakce. Sice vědci se snaží, aby humánní antibiotika byla jiná než veterinární, ale výběr antibiotik je omezený a jejich hledání a ověřování drahé. A nikdo nemá zájem, aby třeba po nějakém medovém koláčku otekl jako dýně, osypal se na tři dny rudou vyrážkou nebo ještě něco horšího. Kromě toho pokud se budou v potravě objevovat rezidua antibiotik, o to rychleji si bakterie na příslušné antibiotikum zvyknou a stanou se odolné - resistentní. Co se týká podávání antibiotik včelám proti moru plodu, bylo už uvedeno vícekrát, že léčené včely sice přežijí, ale moru plodu se nezbaví a mohu jím nakazit okolní neléčená včelstva. Proto je zatajení nálezu moru plodu a pokus o jeho léčení antibiotiky velice nebezpečné pro okolní včelaře. Zatím jsou u nás oblasti, kde se mor plodu vyskytuje třeba pár let po sobě, ale taky rozsáhlé oblasti, kde mor nepamatuje nikdo. Antibiotika by se uplatnila v léčení včelstev, kdyby oblasti, kde se mor objevuje pravidelně, byla většina nebo dokonce celá republika jako je nyní varaóza. Potom by ale museli dávat antibiotika všichni včelaři stejně jako teď musí léčit varaózu a kdo by nedával, jeho včelstva by uhynula na mor. A veškerý český med by nejspíš obsahoval rezidua antibiotik.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Pavel" <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Friday, April 27, 2007 1:37 PM Subject: Re: Stroj na mezisteny nebo Australii pro torzo CSV?
> Plně souhlasím. > Vedení ČSV a VÚVč. hlavně myslí na svoji kapsu a jak ji naplnit ze státního > rozpočtu (dotace a granty) a příspěvků nás včelařů. Je to jedna banda, > která se vědecky zakopala před 30 lety a od té doby nic a snaží se nic > neměnit. Jakékoliv poznatky, které jsou odlišné od jejich teorií jsou > předem tabu. > Např. Od začátku 80-tých let se užívají v některých zemích antibiotika jako > léčivo nebo jako preventivní přípravek proti včelímu moru. Existují tedy > dlouhodobé poznatky z užívání těchto přípravků, ale před tuzemskou > včelařskou veřejností se to tají protože my máme svoji metodiku …. > > Nechci se opičit a zavádět jinou metodiku léčení/prevence, ale např. chtěl > bych vědět jaké jsou výhody a nevýhody podávání antibiotik. Opakuji, nechci > rušit pálení zamořených včelstev a zavádět antibiotika, chci znát klady i > zápory jiných metodik. > > Nebo jiný příklad. Pořád vnucují ten rozprašovač (šmudlený na koleně v > Dole) napojený na kompresor. Ví někdo z řadových včelařů, že je možno > použít sprej (připravené léčivo v tlakové nádobě)? Zkrachovalo to na tom, > že není metodika, není to u nás vyzkoušené, .... a distribuci, protože > výrobce nechce prostředníka.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 22420
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |