77626

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.222) --- 18. 4. 2007
Re: Roje

Mám takovou pranostyku.
Komu vyletují roje už v dubnu,tak raději ať ani nevčelaří a věnuje se filatelii a nebo numizmatice!!!

Myslíte si, že sa tu nejedná o veľké peniaze?

Poznámka.
Myslíte si, že sa npr. v apríli v Taliansku alebo v Španieslsku sa a včely neroja? Na www.vcely.sk píše včelár-Slovák, ktorý žije v španielsku asi 7 rokov a včelári, už v marci vytáčal med z mandloní a koncom marca mal i roje.

A nie je tohoročný marec u nás a tak isto u vás, ako marec v Taliansku alebo v Španielsku, tak potom sa nečudujme? Hádam nechcete tvrdiť, že včely všade vo svete sa len preto roja, že je na vine človek-včelár? Ale to je scestné, lebo včela sa rozmnožovala v dávnych dobách bez zásahu zlého včelára a tak sa rojí v prírode, ale i v našich záhradách pod našim dozorom a bude sa rojiť i v budúcnosti, bez ohľadu na to či sa nám to páči alebo nie. Niekedy včelár skôr svojimi chybami (neustálym vŕtaním sa vo včelstvách, skôr zabráni sa vyrojeniu včelstvu).
Nechcem poúčať, len vyslovujem svoj názor, pretože vychádzam z prírodných zákonov hmyzu, ktorý sa každý rok rozmnožuje a to isté robí aj včela, či sa nám to páči alebo nie. Tá forma rozmnožovania včelstiev je diametrálne odlišná od bežného hmyzu. Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22284


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Lukáš (83.69.56.215) --- 19. 4. 2007
Re: Roje

Úplně souhlasím s kolegou Turčánim ze Slovenska, pořád si myslíme, jak je to počasí a všechno úplně naruby, a ono stejné zimy jako byla ta naše letošní bývají každoročně pár set kilomatrů na jih od nás. Budeme muset stále častěji zapomínat na poučky donedávna platící a víc sledovat přírodu,no! :-) Jina jen tak pro zajímavost: Vloni v sousedově zahradě kvetla ptačí třešeň přesně podle pana Tomšíka, to jest 6.5. Letos rozkvetla předevčírem... Před měsícem jsem odhadoval, že medníky bude třeba nasadit o 14 dní dřív a taky že ano. Třešeň kvete, včelí bedýnky nabouchaný.
Hezké dny!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22303


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu