78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- P.K. (195.39.10.34) --- 5. 4. 2006
Re: Antwort: RE: TV Novaúhyny
viděl bych to jednoduše. vlivem teplého počasí na podzim (začátek listopadu)si včely vybrali zásoby okolo zimního "sediska",kde díky denním teplotám okolo 10 stupňů celsia PLODOVALY. vlivem náhlého ochlazení se zimní chomáč držel plodu,který vychoval, potom dlouhý mráz bez přestávky je už nepustil přes mezeru bez zásob ,které proplodovaly na podzim.Prostě díky počasí a plodování nenajely na zásoby,které podle mého odhadu měly v zimě v mrazu od sebe vzdáleny asi 10 a víc cm.Tento jev díky změnám klimatu bude častější jako jarní záplavy.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 15701
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Radim Polášek (e-mailem) --- 5. 4. 2006
Re: Antwort: RE: TV Novaúhyny
I tak by se to mohlo stát, kdyby včelstvo na podzim sedělo na jedné straně rámků, tak taky by tam zůstalo a na druhé straně by byly nedotčené zásoby. Ale nevím zdá se mně to méně pravděpodobné, totiž na podzim včelstva běžně opouštějí zavíčkovaný plod, když se stahují při nástupu mrazů do chumáče. Musel by to být ještě otevřený plod a to si myslím, že by těch 14 dní na plodu vydržely bez nějaké větší úhony, protože na začátku zimy jsou ještě plné síly, než by se část plodu vylíhla a potom by prostě zbytek zavíčkovaného plodu opustily.
Nicméně ale k pohromě mohlo přispět, že díky teplému podzimu zásoby uprostřed plástu prostě z velké míry spotřebovaly, zůstaly jen zásoby na krajích plástu a potom ono rozhodnutí, na kterou stranu plástu se má zimní chumáč vydat, přišlo o tolik dřív, že jim zásoby v té jedné polovině plástu nestačily.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "P.K." <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Wednesday, April 05, 2006 3:36 PM Subject: Re: Antwort: RE: TV Novaúhyny
> viděl bych to jednoduše. vlivem teplého počasí na podzim (začátek > listopadu)si včely vybrali zásoby okolo zimního "sediska",kde díky denním > teplotám okolo 10 stupňů celsia PLODOVALY. vlivem náhlého ochlazení se > zimní chomáč držel plodu,který vychoval, potom dlouhý mráz bez přestávky > je už nepustil přes mezeru bez zásob ,které proplodovaly na podzim.Prostě > díky počasí a plodování nenajely na zásoby,které podle mého odhadu měly v > zimě v mrazu od sebe vzdáleny asi 10 a víc cm.Tento jev díky změnám > klimatu bude častější jako jarní záplavy.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 15706
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu