78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 13. 12. 2005
Antwort: Re:Antwort: Re: cena medu
ano pochopil si to uplne presne. Vyrobcom a majitelom tohto zaujimavo rieseneho medometu bol pan Dibus. Tangencialna poloha a s tym spojena nutnost obracat ramiky bol dovod preco som tento medomet nekupil a dal prednost 12 ramikovemu zvratnemu.
Matej
Gustimilián Pazderka An: Vcelarska konference <vcely/=/v.or.cz> <gupa/=/seznam. Kopie: cz> Thema: Re:Antwort: Re: cena medu 12.12.2005 20:33 Bitte antworten an "Vcelarska konference"
M.Osusky: ... na 18 ramikov, ktore boli olozene tri za > sebou, pricom zadna stena kazdej kazety bola plna. > NN ramikov sa tam voslo 36. .....
A a byl zvratny? Nebo se musely pred reverzem ramky pretacet. Predpokladam, ze kapsa (plna prepazka) mela nejakej sklon (odstredovani medu ke dnu) a ramky mely postaveni klasicky na vysku. Nejakej orientacni nacrtek jsem dal na:
http://vindex.ic.cz/www/viewtopic.php?t=44
Je to zhruba to, co popisujes?
_gp_
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 13711
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 13. 12. 2005
Re:Antwort: Re:Antwort: Re: cena medu
M.Osusky:
> ano pochopil si to uplne presne. Vyrobcom a majitelom tohto zaujimavo > rieseneho medometu bol pan Dibus. ......
Bohuzel ale musim k tomuto reseni mit vyhrady, protoze i pri pribliznych rozmerech ramku a treba i pri zvratne verzi mi vychazi konstrukcni prumer medometu minimalne 1000 mm - 1200 mm. A na tomto zaklade se da postavit kos s i 45 - 50 ramky (vysoka mira) na jedno vytoceni.
_gp_
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 13713
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu