78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Ondřej (e-mailem) --- 14. 9. 2005
Re: velkovčelaři
Se zájmem jsem si přečetl příspěvky tohoto fóra. Obě strany mají ze svého pohledu pravdu. Nicméně realita je taková, že včelař, kterého mají včelstva živit a s ním i jeho rodinu, nemůže jít pod určitý počet včelstev. Někomu se to může líbit nebo ne, ale tak to je. Fixní a variabilní náklady spojené s chovem jsou tvrdé. Pokud se tomu budu věnovat jako "hobbyvčelař", pak mne to zas až tak nebude trápit, rodinu uživím jinak. Jsem-li, ale na opačné straně - profík - mám jen dvě cesty jak korigovat ztráty - cenou a množstvím. To znamená, že musím znát svůj "kritický objem" medu do kterého budu náklady rozpouštět a svoji minimální cenu. Cena medu na trzích? To je normální trh jako s komoditami - maso, olej, pšenice, nafta - termínované obchody, velmi tvrdý byznys. A to abstrahuji od nákladů na pořízení včelstev, úlů ..., čili investic. Tam se to počítá trochu jinak. Možná by bylo zajímavé a prospěšné zařadit i téma ekonomiky chovu včel. Pak by ubylo vášní a přibylo vážnosti mezi oběma skupinami.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 12272
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu