78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- vhájek (81.19.46.66) --- 1. 7. 2005
Re: Cena medu ze dvora
Ale ano, já to mám taky jako koníčka, mých 200-300,-kg nemám zatím problém prodat "ze dvoŕa", ale když us si s tím rozléváním dám tu práci, tak bych měl prodávat tak hluboko pod cenu. Při ceně lesního medu 130,-, -140,- za kg v marketu, je cena kolem stovky zajímavá jak pro mne, tak pro mé odběratele. Je pravdou, že cenu určuje trh, ale to je právě ta cena v marketu.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 11188
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Včely (e-mailem) --- 2. 7. 2005
Výkup medu- Medocentrum Praha
pro zákazníky s kartou MEDOCENTRUM řepkový do 19% - 30,00 Kč dle dohody květový do 19% do 6,9 30,00 Kč dle dohody smíšený I. do 19% 7 až 8,5 30,00 Kč dle dohody smíšený II. do 19% 8,6 až 10,0 35,00 Kč dle dohody medovicový I. do 19% 10,1 až 12,0 39,00 Kč dle dohody medovicový II. do 19% od 12,1 45,00 Kč dle dohody medovicový III. do 19% 00,00 Kč dle dohody
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 11197
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 2. 7. 2005
Re: V?kup medu- Medocentrum Praha
J.Horký: > Zdravím pana Lefelmana. Mám ten dojem takovýto inzerát je všude placenou > službou a sem nepatří!To je můj názor! .................
Obecný rámec konference:( http://www.vcely.or.cz/ramec.html )
Předmětem příspěvků a tedy tématem diskuse může být vše, co se přímo či nepřímo týká včelařství. Jedná se o veřejně vedenou diskusi česky (nebo slovensky) hovořících včelařů. Je zde možno publikovat též inzerci a zprávy o aktuálním dění ve včelařské obci a pozvánky na chystané akce. Včelařská debata je médium pro neomezované šíření informací, názorů, podnětů a komentářů mezi včelaři a pro svobodnou diskusi všech včelařů. Nikdo není z této konference vylučován.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 11199
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - JIRI JILEK (213.250.244.139) --- 4. 7. 2005
Re: Cena medu ze dvora
S rychlými soudy bych byl opatrný, ve Svitavách supermarket LIDEL nabízí květový med 0,5kg 41Kč za sklenici a lesní 45Kč za sklenici.Nikde žádné šílenství jako po levném cukru. Nechápu kde všichni berete 120 až 140Kč za 1kg.
Já to vidím tak, že dolů půjdou ceny v supermarketech a my budeme rádi, když ji udržíme.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 11205
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Radim Polášek (e-mailem) --- 4. 7. 2005
nadbytek medu
Zdravím, nadbytek medu tady určitě je a napadá mně, že je to taky i "vinou" českých včelařů. V 60 letech teorie ošetřování včelstev říkala: Včely v srpnu zúžit na 6 - 10 rámků 39x24 a teprve potom nakrmit. V dubnu a květnu včely nosí neatraktivní světlý květový med a ten se potom využije hlavně na vlastní rozvoj včelstev, med pro včelaře včely nosí až od června.
Výnos medu mohl být tak třetina dnešního výnosu v moderních nastavkových úlech. V 80 letech už to bylo lepší, mohla to být tak polovina oproti dnešku. Jenže dnešní stav včelstev oproti tehdejšímu je menší maximálně o nějakou desítku procent. Plyne z toho, že i když je dnes vlastní počet včelstev menší, celkový vlastní výnos medu českých včelařů je větší, možná až dvakrát. Přitom trh je pořád stejný, nebo se dokonce mírně zmenšuje, protože počet obyvatel mírně klesá.
Podobně je to i s opylováním. Počet včelstev je sice nižší, ale neopylují včelstva, ale včely. A těch je dneska v průměrném nastavkovém úlu v létě tak 1,5 x více než tehdy dříve.
R. Polášek.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 11209
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - vhájek (83.208.142.234) --- 7. 7. 2005
Re: Cena medu ze dvora
J.Jilek -dnes cena medu v Ústí n.L. Globus- lesní med-směs medů EU+ mimo EU 130,- kč/kg, dodavatel JSG. Akátový 110,-, luční 100,-Kč. Nejlevněší -"český mistr včelař" dle etikety skutečně čistý med z ČR -97 Kč,-. Asi to bude jak kde a jak, který market. Ale ta cena čistě českého medu je zarážející.
S pozdravem.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 11282
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu