78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovějí jsou hned zde nahoře)
- Radim Poláek --- 3. 11. 2004
Re: fumigace za větru. (7679)
Knoty se přece dají zapálit za jakéhokoliv větru, pokud se použijí sirky ne zapalovač. Jenom nesmí za větru pršet.
Používat tu starou deku nebo další opatření v tom stylu jsem si mohl dovolit, když jsem jsem si coby důvěrník kdysi včely fumigoval sám. Současný důvěrník chce přijít, zapíchnout hořící knoty a jít. Jakákoliv další nutná manipulace s úly nebo případné odložení fumigace řekněme podstatně zhoršuje jeho náladu. A při druhé fumigaci byl ten vítr dost silný, v předpovědi hlásili nárazy větru až 15 metrů za sekundu a podle mého odhadu to skutečně tak bylo. A protože to nebylo poprvé, chtěl jsem se zeptat na zkušenosti jiných. Taky ale musím přiznat, že moje nadstavky jsou zatím zkušební a jsou z cdd materiálu, neboli co dům dal a tu výrobu jsem se na nich teprve učil, takže nejsou nijak přesné a těsné. Padesátileté zadováky těsní dobře.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Jarolím Libor" <jarolim/=/misel.cz> To: "Vcelarska konference" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Tuesday, November 02, 2004 4:30 PM Subject: RE: fumigace za větru.
Pokud to nezvládnu ani zapálit, tak toho nechám. :-))
Díry bys mněl ucpat, nebo třeba zalepit lepící páskou. Někde ve starém čísle časopisu Včelařství jsem četl, že u starých rozvrzaných a děravých úlů to dělali pod starou dekou. Prostě zapálili pásek, dali na místo, zavřeli úl a přes něj přehodili deku, aby kouř neunikal ven. Považuji to za velmo nouzové řešení. Ahoj Libor Jarolím Stará Bělá
Chtěl jsem se zeptat, pokud je silný vítr, fumigujete dále, nebo čekáte, až vítr přestane?
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 7685
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Vechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu