78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- P.Holub (178.248.56.32) --- 10. 4. 2022
Ano, Pepo a Radime, dobře jste to okomentovali. Jen bych doplnil, že "evoluce" v úrovni epigenetiky je dostatečně akční, aby se změny projevily během několika sezón. Je třeba "přepnout" , aktivovat ty správné geny, něco, jako nastavit switche na regulátoru.
""Nejspolehlivější metodou je výběr pro vysokou míru neplodnosti v populaci roztočů (obr. 2). Nejsme si jisti, jak se to stane, ale nějak VSH zvyšuje neplodnost roztočů. Obecně platí, že 15-25% roztočů v nerezistentních koloniích neklade vejce. Neplodnost se zvyšuje na 80-100% v koloniích s čistými královnami VSH. Populace roztočů nakonec v těchto koloniích klesají, protože tak málo roztočů položí vejce.""
Nic divného. Při předčasném otevření buňky vyběhne s vyšší pravděpodobností ještě neoplodněná samička roztoče a ty se pak ve včelstvu hromadí.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 75770
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu