76580

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)R. Polášek (90.178.51.173) --- 29. 3. 2022
Re: pocasi (75739) (75740)

No, 7 st C ve dne, 1 st C v noci jsou běžné trochu nižší teploty začátku dubna. Skutečně nízké teploty by na začátku dubna byly, kdyby přišel sníh, ležel několik dnů a v noci bylo - 10 a ve dne kolem nuly.
Pamatuji, že třeba na začátku května v době prvomájových průvodů bylo v noci - 6 a ve dne kolem nuly a déšť a na kalužích 2 centimetry ledu. A včely už 14 dní v řepce a místo toho , aby sílily, tak slábly úbytkem létavek. A co si pamatuji, nakonec i z téhle řepky byl med.
Letošní sucho mně taky připadá docela v pohodě. Ozimé porosty, pšenice, řepka u nás nejsou nijak moc omezeny, zvláště řepka, která má hloubější kořeny, protože sucho na polích je ve skutečnosti pouze tak 14 posledních dnů. A který zemědělec není líný, tak bude spokojený, protože to sucho mu umožnilo dobře připravit půdu na polích a spoustu toho zasít tak, že jak nyní začne pršet, může sedět u televize a vrtět palci minimálně do poloviny dubna, protože díky suchu na polích už má uděláno.
Je fakt, že třeba u ovocných stromů se i v současném teple ten rozkvět nějak táhne, asi kvůli suchu. Ale nyní poprší, v chladu se rostliny i stromy srovnají a za týden, až se zase začně oteplovat, se to všechno to jarní m kvetení horempádem zase rozjede.
Trochu jsem zvědav na meruňku, po 3 letech jsem koukal je tam pár prvních pupenů, co udělají ted během tohoto ochlazení. Ale je to pozdní meruňka, která by měla mít odolné květy, tak uvidím. Když zmrznou, o to víc bude další rok.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75741


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:R. Polášek - Re: pocasi
Předchozí:Josef.Mensik - Re: pocasi


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu