78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- R. Polášek (90.178.51.173) --- 15. 12. 2021
Re: (75588)
"Pojištění má tu výhodu, že je od zdanění pojistného plnění osvobozeno. Pokud dojde k úhradě škody ze svépomocného fondu, není to pojistné plnění, ale dar (pokud je v hodnotě výše jak 15 000 Kč), který podléhá 15 % dani z příjmu."
a.
To je logické. Kdyby to bylo pojištění a ne dar, musel by Svaz plnit funkci pojišťovny a to by musel plnit plno přísných předpisů.
Alternativa by pak byla, že by se Svaz dohodl s nějakou pojišťovnou a ta by vytvořila speciální pojistný produkt - pojištění pro včelaře, případně pojištění pro včelaře, kteří jsou členy ČSV. Nějaké sdružené pojištění, úrazové, škodní a potom pojištění odpovědbnosti. Svaz by akorát dělal skrz seznam svých členů a seznam včeslstev administrativu úplně stejně, jako by dělal pro Svépomocný fond a vlastní pojištění by dělala pojišťovna.
Trochu podobně jako když mají myslivci svoje speciální pojištění, i když to je tuším mnohem jednodušší.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 75591
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu