78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)gupa (93.92.52.23) --- 15. 5. 2021
Re: (75093)

Pokračuji s přidáváním třetích nástavků na slabochy, začal jsem dělit první zralá včelstva, letos o 14 dní později než je jakýtaký průměr, mezistěny ještě jsou, ale asi tak do 20 dnů si říkám že bude převal ze stavu navážení na stanoviště do stavu vytáčení medu. Od včerejška odpoledne začaly nosit, protože teplota stoupla a letová aktivita počala i přes syrové počasí.


Sladina a nektar zatím stagnuje okolo čerstvých jen 2-5r.

Velký rozdíl je mezi stanovišti, nejideálnější je jižní svah chráněný před větry uprostřed města, nejhorší jsou pole opodál větrolamy a převažuje silný náraz větru. Střed jsou stanoviště v lesích. Včela patří do lesa. Tam se jí daří nejlíp.


>Jak to vypadá u Vás letos? pořád prší ale hlavně je chladno, stromy kvetou, pampeliška, řepka a včely nemůžou z úlů a když tak na cvíli než se zase zatáhne. Medníky zejí prázdnotou, ještě před 14 dny jsem něktrá vč. musel přikrmovat, výhledy nic moc... vysočina, Žďár n/S.<

> gupa (93.92.52.23) --- 5. 5. 2021
Re: Zase se ochladilo (75041) (75042)

Umne dávám třetí nástavek 11x39x24,nasazeno převěšeno z cca 75% moc nečekám, spodní má cca 2-4r neobsazeno, ale plod v prvním je,Plodiště druhý je plně obsednut a nějaký ten nektar za poslední dva dny, asi 5kg nejvíce, za dva dny začnu zatavovat a dávat do včel mezistěny protože souše dochází. Včely sílí,plodu okolo 10r, viděl jsem i několik včelstev s vajíčkem v misce. Takže jaro probíhá opožděně, ale nějaký přínos je, jen to teplo a Slunce jaksi furt pod mrakem dnes má být.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75094


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:JosPr - Re:
Předchozí: -


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu