76367

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)R. Polášek (90.178.51.173) --- 1. 3. 2021
doplnění zásob na jaře.

Chci se zeptat na jarní krmení včelstev.
Při prohlídce včelstva jsem zjistil, že mají nedostatek zásob a letos nemám k dispozici zásobní plásty. Včelstvo obsazuje tak 5 plástů 39x24, má asi 1 - 2 dm2 plodu a zásoby má v plástech pouze na straně od česna pásky široké 3 - 5 cm a vysoké po výšku plástů 24 cm. Odhaduji to tak na tři kila, to je tak na 14 dnů.
Takže mi nezbývá než dokrmit. Ale nikdy jsem to nedělal a nevím přesně, kolik toho krmení takhle na jaře snesou, abych je krmením neupracoval a nepřivedl ke kolapsu. Či jak se to pozná, že se na jaře krmí akorát.
Mám ve včelstvu nad plodem na krmení misku o objemu tak 25o, 300 ml, předpokládám, že krmení na jaře je vhodnější cukerným roztokem 1:1, ne hustším a včely mám u domu, takže můžu misku teplým cukerným roztokem od večera do noci naplnit víckrát. Misku by mělo včelstvo vybrat odhadem za hodinu až dvě hodiny.
Předpokládám, že teď, jak je teplo, ještě krmit nebudu, protože nechci, aby nyní za toho tepla matka rozjela plodování a včelky potom při tom ochlazení, které má být od příštího víkendu tak musely moc topit. Asi začnu krmit tak od středy až čtvrtka.
A krmit těmi 250 ml je nejlepší jak? Stačí 1x 250 ml co dva dny nebo 250 ml cukerného roztoku 1:1 denně nebo víc těch misek za den, respektive noc? Jaké máte zkušenosti?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74872


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:JosPr - Re:
Předchozí:R. Polášek - Dojíždění za včelami Re:


Klikněte sem pro nápovědu