78118

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



R. Polášek (90.178.51.173) --- 16. 8. 2020
Re: (74381) (74385)

A teď když se projevuje resistence, pravděpodobně, nebo méně kvalitní léčivo, ve výsledku to je +- jedno, bude třeba podle mně to léčení provádět důkladněji a víckrát.
Teď myslím fumigaci, případně aerosol, protože při nich se vnáší do včelstva velmi malé množství léčiva. Ne léčivo typu Gabonu, protože tam se vnáší toho léčiva, do včelstva a do vosku, podstatně víc. Gabon do včelstva na měsíc znamená z hlediska reziduí totéž, jako by se ten měsíc každý den v tom včelstvu prováděla fumigace.
Jedině tak se zajistí, že i když po jednom přeléčení zůstane živých roztočů o nějaké procento víc než dříve, konečný výsledek bude stejný jako dříve, velmi malý počet roztočů, kteří se přes další rok nestihnou namnožit.
Řekl bych, že je krátkodobě, nižší jednotky let a při vyšší obnově plástů, navýšit počet léčení fumigací či aerosolem na podzim klidně až na cca trojnásobek, do 10 ošetření.
To by ještě na několik let umožnilo tyto léčiva používat a mezitím bude třeba přejít na nějaká spolehlivá jiná léčiva. Či vyvinout takové technologie ošetřování včelstev, kdy budou stačit třeba ty kyseliny.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74386


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:JosPr - Re:
Předchozí:R. Polášek - Re:


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu