76393

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)R. Polášek (90.178.51.173) --- 19. 12. 2018
Re: CSV xVSMBO (72326) (72327) (72328)

"Rozsudek potvrdil fakt,ze majetek ZO je majetek ZO a o tom,jak s nim nalozi,si rozhoduji sami podle svych schvalenych navrhu a co clenska zakladna odsouhlasi,to musi funkcionari plnit z titulu sve funkce..Majetek ZO neni majetek svazu."
---------------------------------------
Reálně všechen majetek ZO stojí na práci lidí v té ZO, ne vedení Svazu, to je pravda.
Ale asi proto vedení ČSV propašovalo do stanov, že ZO jsou právní subjekty s pouze přidruženou právní subjektivitou k hlavnímu subjektu - vedení Svazu. Nevím, jestli to je přesná formulace, napsal jsem to jen tak, jak si to pamatuji. A nejsem právník, takže to nedokážu jednoznačně komentovat ani jsem nepostřehl kdy to bylo změněno a jestli dnešní ZO už automaticky všechny nejsou tohoto typu a už nejsou samostatné ZO. Nicméně to chápu jako účelovou změnu, která má právě "po právu" zařídit to, aby pokud včelaři z ZO odejdou, aby veškerý majetek ZO zůstal hlavnímu právnímu subjektu - vedení ČSV. A nový včelařský spolek tak musel finančně začínat od začátku. U nás by mimo jiné vedení ČSV v Praze připadl třeba spolkový včelín s několika spolkovými včelstvy.
Otázka je, pokud nastane nějaká větší vlna nespokojenosti včelařů s ČSV, jestli toto odchodů včelařů z ČSV zabrání. Já myslím že ne, protože majetek většiny ZO bude ve výši sotva nějaké "ušmudlané" desítky tisíc Kč včetně nějakého hodně opotřebeného včelařského zařízení.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72329


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:JosPr - Re: CSV xVSMBO
Předchozí:JosPr - Re: CSV xVSMBO


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu