78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- gupa (93.92.52.23) --- 8. 5. 2018
Re: (71613) (71614) (71615)
Žeby příčinou při kopírování včelích tanečků byl důsledkem let tancem navedených dělnic podle pozice slunce které je stále v pohybu? Takže. Směr kopíruje pohyb slunce v čase? Zato už Nobelovka udělena byla. Nic novýho.
_gp_
........
R. Polášek (90.178.51.173) --- 8. 5. 2018
Re: (71613) (71614)
Taky jsem jednou pozoroval.
Včely , co vyletovaly z kočovného včelína za snůškou, vylétaly zřejmě ze směru česen na skoro opačnou stranu ven od lesa a do svahu, pak se zřejmě vracely a letěly podél okraje lesa mírně dolů po svahu. Dráha jednotlivých včel se koncentrovala na cípu lesa v poměrně nízké výšce 1 - 3 metrů asi 30 - 50 metrů od včelína, tam se otáčela na skoro opačnou stranu, než vyletěly a po svahu dolů dál podél lesa letěly za snůškou. Zřejmě buď na lípy dolů pod svahem na druhém okraji lesa, i když lesík byl celý lipový a kvetly prakticky všechny. Nebo letěly pár stovek metrů přes vodní hladinu na snůšku někde na druhé straně přehrady, už nevím. Zpátky se zřejmě vracely lesem rovnou "do svahu", ne "objížďkou" dokola.. Včely na druhé straně kočovného včelína vyletovaly rovnou do lesa a prolétávaly jím.
Zajímavé bylo, že na tom cípu lesa byl let včel tak koncentrovaný, že postavit se tam na chvilku v případě trochu nevhodného počasí, třeba před bouřkou by znamenalo s velko upravděpodobností chytit žihadlo. Přitom včelín z toho místa nebylo vůbec vidět, takže člověk, který by přišel ze špatného směru by vůbec netušil nebezpečí.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71616
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu