78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- (91.221.212.49) --- 14. 4. 2018
Něco přidám.
Už kvetou třešně. Běžně se nasazuje medník při květu třešní na nejsilnější včelstva. Nejsilnější TOP přes zimu padla - varroa, viry. Zůstal lepší střed a slabší. Teď ani ty nejlepší z nich nejsou na medník. Takže ovocné stromy asi půjdou na rozvoj včelstev a můžem jen doufat, že v květnu vyjde aspoň řepka.
To ti co neprohloupili a nevyměnili své staré dvouprostorové úly za moderní prostorné nástavkové, můžou vklidu nasadit medník nebo už tak učinili a těšit se na med z ovocných stromů a určitě i roje.
Silná včelstva pro nástavkový úl nelze tak jednoduše vytvořit.
Jak se zdálo poslední léta, že se jednoduše nakoupí nástavcové F1 Singer, Sklenar případně z nich namnoží a budem mít komíny nástavků nabouchané v dubnu včelami a učebnicově připravené na snůšku jak nám přednáší mnozí odborníci..... zásadní omyl. Plodování skoro bez přestávky, příliš silné mimo snůšku i po snůšce - spotřeba - hlad - posun plodování, i když hlídají - nebrání česna - spouštějí loupeže! z těchto nejvíce těží varroa a bez klíckování, přemetení na mezistěny nebo jiného cirkusu jen za použití běžné metodiky ošetření včelstev (podletí kyselina mravenčí, podzim 3x fumigace/aerosol) nelze tyto včelstva udržet. Úhyn nebo oslabení přichází 2 roky po osazení úlu.
Proto tolik podivných úhynů, proto najednou taková poptávka po léčivech, oddělcích.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71522
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu