78154

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



R. Polášek (90.178.51.173) --- 7. 1. 2018
Re: doplnit zásoby? (71188) (71189) (71190)

Já mám k obojímu způsobu negativní komentáře.
Zimování s násypovým cukrem, podle mně, co se mně stávalo s nespotřebovanými zásobami, takový cukr se přes zimu vzdušnou vlhkostí rozpustí a vzniklý roztok se začne kazit. potom je pro včely spíš i jedovatý. A včelky si toho cukerného roztoku stejně všimnou jen tehdy, pokud má teplotu aspoň 15 st C, to znamená v zimě pouze během silné oblevy. To už je mnohem lepší do krmítka dávat cukerný roztok rovnou právě v době oblevy a po ochlazení krmítko vzít a vyčistit.
Tam by se hodil můj systém pozdního krmení, používání různě velkých plochých nádob, třeba misek pod květináče, v září třeba 2 - 4 litrových a pozdě na podzim na třeba 200 ml,(nebo ploché nízké plechovky od rybiček) dávaných nad zimním chumáčem a shora pořádně zateplený. Takže včelky cukr v tak malé uteplené nádobě ohřívají svým teplem na svou teplotu a jsou ochotny ho brát i při teplotách +5 - +10 st C přes poledne a kolem nuly v noci. Jinak ale je to stále na hraně, včelky při takovém krmení potřebují prolet a vyčerpávají své bílkovinné zásoby, takže se to projeví na úmrtnosti v zimě a na efektivitě vychovávání nových včel v předjaří.
Co se týká kandisu, ten se nedá vyrobit bez přehřátí cukru a tudíž bude vždy obsahovat vysoké množství HMF, který je pro včely jedovatý. Nebo minimálně včely nepřiznivě zatěžuje.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 71194


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:R. Polášek - Vyfoukání měli větrem.
Předchozí:R. Polášek - Organizace spojených národů Re:


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu