78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- (82.99.171.68) --- 5. 4. 2016
Re: pro otrle povahy (68491) (68492) (68493)
Mě by zajímal jenom nějaký reálný rozbor, proč taková aféra zasáhla jen Včelpo a soukromé konkurenty Včelpa ne. Co Včelpo udělalo a oni ne, když přece musí na tom být s vykupovaným medem úplně stejně jako Včelpo a pokud dneska chtějí prodávat taky "český med" či "český med s příměsí medu mimo EU", musí ho taky nakupovat v zahraničí.
------------------
Jaký je rozdíl? :-) :-) :-)
Oni na rozdíl od Včelpa nepodváděli a nezaměnovali med.
Mají standardní ověřené partnery a ti si nelajznou špatné šarže poslat. To se v normálním byznysu udělá poprvé a naposled. Přišli by o zákazníka a zákazník je navíc v oboru sběhlý a má laborku a kontrolu kvality, traceabilitu a evidenci atd.
Něco jiného je firma která to na černo dělá - to je přímo cíl pro takového šikulku. Některý exportér má na skladě blokované šarže kde se zjistily ATB a pak se najde nějaký kámoš, třeba z Apislavie co ví, že by se to dalo střelit a když to praskne tak si nikdo nemůže stěžovat protože je zloděj nemůže křičet že byl okraden.
Navíc o nic nejde, všichni vědí že to je krátkodobý kšeft, když to praskne tak se žádného seriozního zákazníka nepřijde.
Prostě máte na skladě zboží které je normálně prodejné a najde se někdo kdo je dostane do oběhu.
A ten kdo je nakoupil to nesmí prozradit, jinak by se sám udal. :-)
Co je na tom nepochopitelného?
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 68495
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu