78016

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Martin H. (90.177.148.94) --- 18. 8. 2015

Máme se do budoucna na co těšit, rozvoj včelích farem vybudovaný s úmyslem ,, uživit se " zapříčiňuje postupný nárůst nemocí včelstev. Už to nebude jen varroáza, která likviduje včelstva.

Včelstva na včelnicích se budou dělit na 2 typy:

1.)Ta, která přežila ,,syndrom zhroucení včelstev" - většinou rojivá, bodavá, s malými výnosy aneb ta, která tu byla před intensivním šlechtěním - ,, jo tý dědci nám tu kazí špatnýma trubcema prostor "..... Dneska už takové každý ,pod tlakem včelařů a konkurenceschopnosti, vyřadil z chovu.

2.)Všelijaké šlechtěné F1 singer, Vigor, Sklenar, Dol atd... i vlastní šlechtění, která rovněž přežijí při roku hroucení (třeba polovina přežije), protože jejich úplné zhroucení - smrt, má přijít o pár let později.

Během těchto neúplných ztrát na stanovištích příjdou ,,vědci" s úžasným objevem nových nemocí, které ,,způsobily" ztráty včelstev. Proběhne tak další šlechtění s další metodikou ošetření včelstev ať už s léčivy nebo bez (Norské zimování, klíckování matek atd...).

A tak z přirozeně žijících včelstev, původně pro pár kilo medu, - třeba i v dnešních nástavcových úlech, se stávají čím dál složitěji obhospodařované stroje na ,,včelí produkty" a člověk se stává jejich otrokem, silně závislým na výsledku hospodaření. Nic tak nezaviďme budoucím farmářům včelařům/kám.
Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 67158


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:gp - Re: Zeme medem oplyvajici
Předchozí:Láďa -


Klikněte sem pro nápovědu