78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- (e-mailem) --- 20. 1. 2014
Re: ZajĂmavost k moru vÄ?elĂho plodu (63495)
já myslím, že příčina je jinde. V přírodě roj žije na jednom místě cca 5 roků pak se zrojí a prostor opustí . na řadu pak přichází očistný proces pomocí myší, molice, bakterií atd. Kdežto u včelaře je ten úl v plné permanenci 20 a více let. Není pak divu, že i přes všemožnou péči o něj se to stane V přírodě také včelstva nežijí pár decimetrů od sebe, takže zásadní roli tu hraje vzdálenostní bariéra.
pepan
---------- Původní zpráva ---------- Od: Marie <hruska.trag/=/email.cz> Datum: 20. 1. 2014 Předmět: Zajímavost k moru včelího plodu
"Zdravím, mám jeden dobrý nápad ohledně k infekční nemoci včel - k včelímu moru. Vím že když se nakazí včelstvo v úle tak jse musí i hned po zjištění zlikvidovat. Dozvěděla jsem se ze včelařské literatury, že selen ovlivňuje délku života včel. Divoce žijíci včelstva netrpí žádným morem včelího plodu, a mám takový pocit že právě selen by mohl vést k léku pro včely. Myslím že všichni včelaři kteří nechcou přihlížet a čekat až se příjde na lék na včelí mor a přihlížet jak včely umírají jen k vůli moru. Tak nemyslet jen na škůdce a parazity které už známe ale víc jse zaměřit na genetiku rostlin. To je jen nápad."
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 63496
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu