- Potu?ník Václav (e-mailem) --- 11. 12. 2013
Re: odpovÄ?di kandidĂźta na pĹ?edsedu (63096) (63099) (63102) (63106)
> Samozřejmě, že ve státním registru osobní údaje být musí. Nechápu ale proč > je nutné aby s němi přicházel do styku ještě někdo další, se kterým daná > osoba nemusí mít nic společného nebo si to nepřeje.
No, já nejsem právník, nechci komentovat zákon o ochraně osobních údajů, ani činost finančního úřadu (dotace) a způsob komunikace.
Ano lze si to s Hradištkem představit i obráceně. Stav pošlu tam, a podklad pro administraci (kdekoli) půjde od nich.
ALE, jak to pošlete do Hradištka? Můžete mě doplnit, podle mne jen takto: a) elektronický podpis b) notářsky ověřený dokument c) osobně na nějaké sběrné místo (potvrzenka) Jakýkoli dopis, mail, telefon není použitelný. Někdo za Vás pošle žádost na nějakých cca xx včelstev, které při kontrole neprokážete a je to nad yyyy kč, tedy trestný čin. A obráceně, pokud se Vaše žádost nedostane do systému, jak prokážete, že to není Vše vina? A určitě by se zvýšila kontrola ze strany FÚ, nebo nějaká nová. A to by musel někdo zaplatit.
Dosud je to postaveno na institutu "osobně znám", který lze použít například na výdajovém pokladním dokladu místo čísla průkazu totožnosti. Pokud nejde o člena naší ZO, platí to osobně znám doslovně. Pokud je například zeť mého souseda, určitě nechci doklad.
Pokud by lidé nebyli tací jako jsou, stačilo by česné prohlášení a kterákoli banka by Vám na něj obnos vyplatila, nebo připsala na účet. Jistě uznáte, že je to naprostá blbost. Ale jako výkřik, jde to snadněji a ten nebo onen to dělá blbě, na to je použitelné také, že? Vašek
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 63109
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |