78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- (e-mailem) --- 27. 3. 2013
Re: Re: Re: Medomet
To je právě ten problém. Pokud by se to mělo udělat pořádně, tak by na to byla potřeba nějaká mořírna a jiná zařízení a taková oprava by možná byla dražší jak nový, zvláště při dotacích.
Pepan
---------- Původní zpráva ---------- Od: R. Pol?ek <e-mail/=/nezadan> Datum: 27. 3. 2013 Předmět: Re: Re: Medomet
""Taky jsem jím medomet natřel ale dlouho to nedrželo. Problém byl v tom, že je medomet z plechu, občas se v provozu pěkně zavlní a lak popraská po dvou letech se začal i odlupovat."
Problém je v tom, že nebylo provedeno pořádně očištění materiálu pod nátěrem a asi taky nebyl dodržen postup výrobce - základní barva pod vrchní email. Pokud by toto bylo provedeno pořádně, barvy by držela i na vlnícím se plechu. Nedržel by asi ten Eprosin, jakožto tmel by byl nanesený v podstatně silnější vrstvě. Faktem je, že očištění doma je problematické, protože by zabralo tak 10 x víc času než zabere vlastní nátěr a stejně by se nemuselo povést. Ideální by bylo sundat celý nátěr a v nějaké průmyslové lince provést odmaštění a předúpravu pod nátěr, třeba fosfátem a potom to natřít celé znova. A u medometu je problematické o to víc, že povrch medometu bývá kontaktem s kousky vosku zamaštěn včelím voskem, který je tuhý a tak se z kovu obtížně dostává.
Ty dva roky, po kterých se to začíná odlupovat, odpovídá prostému stárnutí barvy, kdy z barvy vyprchají veškeré těkavé látky, kterých bývá i rok po natření ještě v barvě tak okolo 1 % , barva tak ztvrdne a mizerná přilnavost na neupraveném podkladu nestačí už k tomu, aby na tom podkladu držela."
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60872
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu