78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 2. 10. 2012
Re: (58864) (58865)
"Petře myslím si, že celkem reálnější, než to jestli nějaká letadla nad hlavou něco rozprašují, je sledovat rostoucí zájem a výstavby bioplynových stanic. V této souvislosti, také stoupne osevní plocha kukuřice. A zájem včelařů by mělo být, aby to nebyla GMO z důvodu kontaminace GMO pylem zásob a potom povinost informovat zákazníky, že med může obsahovat pyl GMO rostlin. Ale jsem si 100% jistý, že ze svazu se tím nikdo nijak zabývat nebude. Dnes kdy je politika provázána s podnikáním, by postavit se proti podnikatelům s GMO přes státní správu mohlo znamenat konec dotace D1. A to by znamenalo velkou nespokojenost většiny členů, stačí se zde na konferenci zmínit, že dotace bude krácena nebo nebude a je z toho konec včelařství v ČR. Takže jiný překlad D1 může být Držhubná1. A to platí jak nahoře tak dole."
S největší pravděpodobností toto skončí krachem. Kvůli takovému nesmysli buzerovat včelaře, když přitom nejméně 5 let, od doby, kdy u producentů sóje převládlo pěstování geneticky modifikované sóji, má všechno hospodářské zvířectvo v EU v granulích coby zdroj bílkovin právě tuto GMO sóju. A vyhodit sóju z krmných směsí si EU dovolit nemůže, protože by rázem kvůli bílkovinnému deficitu užitkovost hospodářských zvířat prudce poklesla a EU by ztratila v produkci masa ještě tu trošku konkurenceschopnosti, kterou evropští producenti masa mají.
A že budou chtít provozovatelé bioplynek pěstovat GMO kukuřici, je úplně jasné, protože ušetří spoustu chemických postřiků. A že si to antiGMO infikovanými úředníky EU zakázat nenechají, je taky jasná věc, když se do EU GMO dostalo skrz to krmení pro zvířata.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58866
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu