78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Aleš Molčík (109.183.64.5) --- 2. 6. 2011
Re: ako dalej (52615) (52617) (52621) (52625)
Pokud jde o slabší včelstvo, oddělek apod. mezistěny přidávat postupně, zbytek prostoru oddělit přepážkou, jde o to aby včely prostor teplotně zvládali, je to důležité pro vývoj plodu a mohou si dovolit plodovat víc, než ve větším neohraničeném prostoru.
Jde-li o přelarvování. Tak nevidím na tom nic složitého, co by nezvládl začátečník. Jedno balení misek s trnem pro zapíchnutí do plástu a přelarvovací lžička. Víc k tomu není potřeba. Jeden den na okraj plodového koláče na plástu zapíchnout třeba pět misek a na druhý den, po vyčištění včelami, do nich přelarvit jednodenní larvičky.
Larvičku nabrat na lžičku od hřbetu, nijak ji neobracet nepřetáčet a položit ji do misky. Dá se nalarvit do misek na sucho a nebo počkat dva dny a ze včelstva kde není matka, vybrat mateří kašičku z naražených nouzových matečníků. Pokud se dá do misek kapka mateří kašičky, líp se larvička ze lžičky stahuje a přijetí ve včelstvu je lepší. Zvládnout chov matek, aspoň pro vlastní potřebu, není o tom jestli je to začátečník nebo 100letý včelař, ale o tom, jestli včelař larvičky na dně buňky vidí a jestli se mu neklepou ruce.Znám včelaře, kterému přelarvuje jeho 7 letá vnučka, protože on na to nevidí a ruce už tak pevné také nejsou.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 52628
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu