78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)R. Polášek (85.71.180.241) --- 7. 4. 2011
Re: Odloženec najjednoduchšie (51559)

"Chcem spravit odlozenec no neviem v akom case ak nemám materskú bunku. Do odloženca potom musím pridať aj plást s otvoreným plodom a vajíčkami alebo sa otvorený plod už nachádza na pridaných plodových plátoch. To preto aby si odloženec vychoval na pridanom plode vlastnú matku. Samozrejme, to trvá dlhšie pokiaľ dôjde až do doby, keď mladá matka začne klásť vajíčka.No neviem kolko plastov odobrat vcelstvu a ako to presne spravit a mam este problem ze nemam de odviest odlozenec od stanoviska chcem ho ponechat na tom istom mieste ako aj ostatne vcelstva za radu dakujem."

Projdi si starou diskuzi tady, za poslední rok jsem tady popisoval přípravu oddělků nejméně dvakrát, jiní taky popisovali.... Postupy určitě najdeš taky na dalších včelařských diskuzích nebo webech a nakonec taky pomalu v každé knize popisující choc včel. Máš na to čas, optimální doba pro tvorbu oddělků začíná ke konci druhé poloviny květu řepky či někde v polovině rozkvětu ovocných stromů.
Coby začátečník ber přednostně v úvahu delší kompletní detailní postupy než "kousky" postupů vytažených mimo souvislosti.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51563


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:R. Polášek - Re: Elektrický medomet se zárukou za 5000 Kč
Předchozí:Zdenek - Vceli hrbitov 2010


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu