76356

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Pavel Streit (88.100.93.210) --- 20. 3. 2011
42/27,5

Zdravím vás, tuším, že v prosinci, či lednu jsem se o tom na popud některých z vás zde vyjádřil, napsali jste mi mail a žádali vysvětlení.
Co se týče p. Břinka, nechtěl jsem to rozpitvávat, budiž, nebudu vás zatěžovat detaily. Jsme spolu ve sporu od roku 2009.Poslal mi nejdříve přes poštu zásilku o 4ks nástavků a 2ks vík. Všechny N rozbité plus jedno víko. Rešili jsme to na poště s p. Břinkem přes tel. řekl mi, že si je mám nechat a že mi pošle nové. Já dostal z pojistky balíků jen 500 kč. Bohužel p.Břinek mi nic nedovezl. Co šlo spravit jsem spravil, ze zbytku jsem vyrobil nové plemenáče. Od roku 2009 beru od více výrobců. Jedním z nich je p. Stratil www.vcelarství.info, ten o mě i na svých stránkách píše. Myslím si, že máme mezi sebou vřelé vztahy, občas si zavoláme, pokecáme o včelách a všem možném. Druhý dodavatel je soudní znalec a farmář p.Vydra, nakupuji věci v jeho obchodě. Dále spolupracuji s dodavatelem matek kmene Vigor ze stanice p.CHramosty z J.Hradce. Letos mám u něj objednáno nových 20 matek. A natolik mu věřím, že dříve jsem za včely platil dobírkou. Loni jsem mu posílal již tisícové částky dopředu, protože mu věřím, že zboží mi doručí bezvadné. To stejné chystám i s p. Stratilem. Dostal jsem už variabil.symbol, pod kterým to budu trvale posílat. Myslíte si snad, že kdybych nebyl férový, že by se o mě nezmínil na svých stránkách? S dalšími dodavateli jsem řešil, zda sponky, či hřebíky.

V loni jsem nakupoval současně od všech třech dodavatelů. a to po 10 N od každého. Obchod proběhl v Rosicích v 0:40. Proč si pamatuji čas? Na ten obchod nikdy nezapomenu. Jen pro inf p. Břinkovi jsem v noci nesl hasák a destilku, volal mi, že má nedostatek vody v chladiči. Zkrátka, vadné N se tam objevili též. V noci se zboží těžko kontroluje. Výsledek znáte. Všem ostatním jsem zaplatil. Rok byl klid. Později mi volalp. Vydra, že mu p. Břinek poslal FA a zeptal se mě na to, řekl jsem, neplatit nic.Tečka

Já si zboží od p. Břinka vyzkoušel, děkuji, dále ne. Nezatracuji jej ale, kdo s p.Břinkem spolupracuje s dobrými zkušenostmi, nechť je má. Každý máme své dodavatele


Co se týče r.m 42/27,5. Zřejmě si ji zanechám, je tam výhoda nemožné změny díla atd. Proč jsem si vzal maringotku. Je v ní prostor pro vytáčení medu, je slušná a chci ji mít na stálém stanovišti. Kočovat budu max.jen v rámci jedné ZO. Spíš ale budu na místě, je tam dobrá poloha. Bystřina, V doletu ovocné stromy, javory, řepka, akát, lípa, maliny, ostružiny.Navíc si v ní mohu udělat i pracovničku.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51271


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Radek Hubač - Re: 42/27,5
Předchozí: - Re: Dobr? den


Klikněte sem pro nápovědu