77433

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)P.Krátký (90.180.212.169) --- 7. 3. 2011
Re: Ozimá řepka. (51086) (51087) (51088) (51092)

Co říkáte na letošní konec zimy(začátek jara)?
Při jízdách autem vidím,jak ozimá řepka ztratila svoji zelenou barvu,kterou vyměnila za světle hnědou a už se objevují značné plochy,kde už není ani zelená,ani hnědá,prostě kde už není vidět nic.Snad nevymrzla....A předpovědi neslibují obrat k lepšímu(dnes u nás v 7 hod -10 st.).
Jako by nestačilo,že kvůli nepříznivému počasí v létě a na podzim zemědělci nestíhali zasít v termínu,a navíc brzký nástup zimy...Ještě,že hned zkraje napadl sníh,pod kterým až donedávna dobře přezimovala.
Existují názory,že jarní snůška(tzn.i řepka) je jistá,proto je dobré mít včas připravená silná včelstva,aby ji náležitě využila,protože další snůšky už nemusí přijít atd atd.
Opravdu???
Minimálně jednou už se mi stalo,že jarní snůška téměř selhala a moje silná včelstva dostala takovou chuť na rojení,že mi ten rok nestačily úly,kolik jsem vytvořil oddělků.A aby to nebylo tak jednoduché,tak se chtěly rojit i ty oddělky...Ještě,že jsem v tu dobu měl jen pár včelstev,tak jsem to celkem ustál.Dneska by to byla větší sranda....

Pavel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51097


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Josef.Mensik - Re: Ozim? ?epka.
Předchozí:P.K. - Re: K.M.


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu