77433

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)R. Polášek (85.71.180.241) --- 5. 3. 2011
Re: jarni kvety (51086) (51087)

V dobách, kdy se používala k jarnímu pylovému přikrmování sójová moučka se diskutovalo o tom, že rouskují prakticky jakýkoliv prach vhodné velikosti a vlhkosti. Je to teď v předjaří v době nedostatku pylu pravděpodobně instinkt.
Ono taky v přírodě se v předjaří kromě pylu z jehněd všelijakých větrosnubných rostlin žádný suchý prášek vhodný k rouskování prakticky nevyskytuje, takže mimo zásah člověka se instikt rouskovat jakýkoliv rouskovatelný prášek a donést ho do úlu nemůže netrefit do černého.

Jinak u nás to byl zajímavý předjarní týden, takový jsem zatím za těch cca 30 let nezažil. Celý týden jasno, přímé slunce, na osluněných místech už týden holá půda bez sněhu, ve stínu jen dva centimetry sněhu, ale na slunci rozmrznutý jen cca centimetr půdy a ve stínu sníh, trvalý mráz a trvale zmrzlá půda ještě dneska. Sníh na severní straně střechy začal pořádně tát teprve včera. Na zahradě za ten týden neporostlo skoro nic, jen sněženky se vytáhly o cca centimetr.
První prolet byl teprve včera v jednostěnných nástavcích, kde slunce vyhřálo čelní stěnuna takových 40 st C. V zadovácích, kde je izolace, prolet ani náhodou, možná dnes něco bude....

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51088


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Včelařství Psáry - Dodavatel potřeb
Předchozí:Petr - Re: jarni kvety


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu