78136

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



Jiří (89.235.0.6) --- 10. 2. 2011
Re: Ustav v Dole (50530) (50531) (50533)

Vážení přátelé,

rád bych zde ve svobodné diskusi vyjádřil svůj skromný názor na Dotace a reakci na VÚVč v dole.

Pokud si to ještě nikdo neuvědomil, snažíme se již 20 let žít v kapitalismu. Tento režim je zajímavý hlavně v tom, že skutečně finančně bohatých firem, lidí, institucí a států je málo. (Řecko, Portugalsko, Španělsko, Irsko, USA ...)

Ne jak za socialismu, kdy stát byl jediný hráč na trhu a choval se jako jediný majitel továrny, který rozhodoval o tom do čeho důchody svých oveček investuje.

Peníze jsou jenom jedny. Buď se prožerou nebo investují, nic víc. Výzkum je drahá záležitost, a žádná malá firma není schopna ho ufinancovat, speciálně ne malá firma o 50 zaměstnancích , orientovaná na tak malý trh, jakým je česká republika.

Objevení nové účinné látky stojí miliardy dolarů a to někdo musí zaplatit. Firmy musí generovat hodně velké zisky aby si výzkum mohly ze svých zisků zaplatit a byla zde i nějaká návratnost jejich investic.

Trh se včelařskými přípravky z globálních hlediska je velký. Hodně nadnárodních farmaceutických firem na něm operuje a vyrábí pro včelaře léčiva. Chtěl bych se proto zeptat, víte kolik stojí v německu, Bayvarol, Apistan, a jiné? Srovnejte si to s cenami našich léčiv. Výzkumný ústav taky být nemusí, můžeme opustit náš český trh a pustit na něj německou nebo jinou konkurenci, ale kam se potom posune cena léčiv budou stále "levná" , chceme riskovat takovou "drahou" zkoušku?

Chemické přípravky jsou rychlým řešením problému, ale z dlouhodobého hlediska pro nás včelaře je jediné řešení, to chovatelské, výběr odolnějších včel, které si dovedou poradit s parazity, tam vidím ekologickou i ekonomickou cestu a teď babo raď.

Kdo to zaplatí, instituce placené ze zisku z prodeje chemických přípravků (tuzemské nebo zahraniční )nebo daňový poplatník a spotřebitel?

K druhé otázce ohledně Dotací, bych napsal jen toto, všechny vlády deformují signály trhu dotacemi, ať je to USA, EU nebo Japonsko či Švýcarsko, všichni mají nastavený určitý systém deformace trhu dotacemi, takže jakékoliv rušení či popírání dotací by ukazovalo jen na naši hlubokou naivitu. Nebuďme papežtější než papež, s dotacemi se smiřme jako na jiný způsob bankovního financování a snažme se vyčerpat víc než kolik jsme do únie odevzdali, protože to jsou naše peníze, protože pokud je nevyčerpáme my, tak to spolehlivěji udělá někdo za nás!

S pozdravem včelař čekající na jaro a naše peníze z EU, které použije na zvýšení konkurenceschopnosti českého včelařství a pamatujte, za pár let bude zase v hypermarketech brazilský a argentinský med, připravme se...






Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 50548


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Pala Jiří - Re: DOTACE
Předchozí: - Re: Oplodnacky


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu