76387

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Pavel (81.19.47.93) --- 9. 2. 2011
Ustav v Dole

V předešlém příspěvku jsem se opřel do Ústavu v Dole.
Mělo to svůj důvod, protože jsem pár hodinami dostal "takystudii" od "takyvědce", no něco podobného jako práce u Dolu. Samá rešerše z knih a internetu, žádná vědecká práce. Šéf mi řekl, že kdejaká skripta jsou lepší.

Asi před dvěma lety mě "nadchla" jedna "takyvědecká" práce z Dolu. Bylo to asi před dvěma lety v časopise včelařství. Pokusy jak tlustý knot je do voskových svíček nejlepší. Autor použil několik knotů, zavinul je do vosku a zapálil. Když to stejné dělali moje děti, tak jsem byl rád, že mám od nich pokoj. Ale toto byla "studie" a několikastránkový článek z toho divného ústavu v Dole.

Každý si z Dolu každý rok kupujeme léčiva a Dol je z toho živ. Naštěstí si za to přebalování léčiva moc neúčtují.

Nyní dotaz na čtenáře, víte o nějakém skutečném výzkumu v Dole? Nemyslím zkoušení zahraničních léčiv, které jsou v zahraničí 1000000x vyzkoušené. Nemyslím ověřování ověřeného a porovnávání cizích výsledků s jinými výsledky. Nemám na mysli práce před desítkami let, kdy tam ještě nějací koumáci byli.

Citace z mého předchozího příspěvku:
V Dole (sokromá firma vlastněná několika jednotlivci) jsou trochu mimo realitu běžného včelaře. V Dole jsou živi z distribuce léčiv, dotací a grantů. A něco amatérského výzkumu. Zabývají se sice posuzováním (zkoušením) léčiv, ale žádný vývoj léčiv se neprovádí ani žádný jiný profesionální výzkum. Jen aplikace zahraničních preparátů. Každá přírodovědecká fakulta dělá 10x výzkumu než Dol. Píšu jen Dol, i když bych měl psát ???xxx??? ústav včelařský.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 50530


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:gp - Re: Ustav v Dole
Předchozí:Josef Křapka - Re: DOTACE


Klikněte sem pro nápovědu