78220

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



R. Polášek (85.71.180.241) --- 18. 11. 2010
Re: Tvorba etikety (48281) (48283)

"vůbec na to není potřeba nějaký speciální program. Stačí úplně jakýkoliv kancelářský balík Jsou v nich programy na vytváření vizitek a štítků a dokonce by stačilo malování a WordPad ve windousích. Jen záleží jaké množství by toho bylo potřeba . Také se nabízejí již hotové nebo si je v tiskárně můžete nechat zpracovat grafikem i podle vlastního návrhu. Samolepící papír koupíte běžně v papírnictví."

Tvorba etikety je podobně jako včelaření další odbornost. A jako ve včelaření se někdo zběžně poinformuje, sbije úly z levného odpadu, do včelařského dědictví po dědovi zainvestuje do oprav nějakou tisícovku a včelaří a má výsledky, jiný kupuje vše nové, ale i kdyby měl medomet pozlacený a úly z nějaké supervejmutovky, nějak mu to nejde.
Je tedy třeba vyzkoušet, jestli použitelná etiketa půjde udělat nebo nepůjde.
Kancelářský balík se spíš hodí na nějaké malůvky nebo na použití předpřipravených obrázků a klipartů než na upravování fotografie z digitálu na etiketu. Jeho výhodou je, že je často zdarma, potom relativně jednoduché ovládání přizpůsobené i těm běžným lidem, ne nějakým superinteligentním a tím, že mají zaintegrovaný ten program ny výrobu vizitek, který se dá použít na tisk etiket. Pokud se v něm ale nedělá, stejně je třeba minimálně pár hodin se ho učit používat a pokud se výsledek udělaný kancelářským balíkem dává potom vytisknout profesionálním grafikům, mohou s tím mít problémy. Protože v kancelářském balíků je spousta ovládání přizpůsobena lidem bez jakýchkoliv znalostí počítače a věcí kolem, takže pokud se tam nějaké věci zamotají, profesionální grafici pak s tím mohou mít zbytečnou práci navíc.
Co se týká úpravy fotek z digitálu, králem volně šiřitelných grafických editorů je Gimp, docela dobrý je i Photo editor od českého Zoneru, ovšem pokud nestačí zkušební doba měsíc, je potom za peníze. To je ovšem další odbornost pracovat s takovým programem.
Trošku znalostí vyžaduje i tisk, aby to vypadalo, aby to bylo ve správné kvalitě a nakonec aby doma vytvořená etiketa nebyla nakonec znatelně dražší než profesionálně zadaná.
Jinak možnosti v zadávání výroby etiket jsou dneska už velké. Je možné si je zadat na klíč v nejbližší tiskárně, je možné zakoupit za 50 - 100 kč atd autorská práva na nějakou fotku z internetové fotobanky, je možné výrobu grafiky zadat přes internet někomu někde..., grafikovi, co nemá zakázky nebo studentovi, co si přivydělává, takže levně, je možné potom grafické řešení poslat internetem k vytištění někde do tiskárny na druhém konci republiky ( tam ale nevím, jak by se řešilo, kdyby tiskárna tiskla trochu jinak než to na obrazovce vypadá, to není zas tak neobvyklý případ, zvláště pokud se má tisknout levně)
Při výrobě etikety z vlastní nějaké dost vydařené fotografie je třeba , hlavně při zadávání na internetu, na druhé straně trochu hlídat autorská práva té fotografie, nesolidní grafik b mohl dát fotografii volně k dispozici na internet nebo dokonce za ni inkasovat peníze.
Na druhé straně by třeba někdo mohl být přístupný dohodě, že za právo vystavit tu fotku třeba na své webové stránce v určité velikosti, přirozeně s uvedením autora, by udělal grafický návrh té etikety zadara...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 48291


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Ales Molcik - Re: sponkovačka
Předchozí:R. Polášek - Re: sponkovačka


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu